Konu: windows 10 - Sayfa 3

Microsoft Windows 10 için hazırladığı ilk PowerToys araçlarını çıkardı

Microsoft, Windows'ta daha derinlemesine özelleştirme yapmayı mümkün kılan PowerToys isimli araçları Windows 10 için geri getireceğini daha önce açıklamıştı. Bu sözünü yerine getirmek için...

Microsoft Windows 10 için yeni bir tablet deneyimi hazırlıyor

Microsoft Windows 10 için tablet deneyimini yeniden tasarlamayı planlıyor. Yazılım devi 2'si bir arada dönüştürülebilir PC'ler için yeni bir tasarımı test ediyor. Yeni düzen,...

Microsoft Windows 10’u yeniden yüklemeyi kolaylaştıracak

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarına işletim sistemini yeniden yüklerken yardımcı olacak yeni bir araç sunmaya hazırlanıyor. Şirket, Windows 10'u sıfırlamak için yeni bir "buluttan indirme"...

Microsoft’tan Windows 10 için yeni Cortana uygulaması

Microsoft, Cortana stratejisindeki değişikliği uygulamaya devam ediyor. Dijital asistanı Xbox One'dan çıkaran şirket, bir yandan da Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda Cortana için sohbet...

Windows 10’un yeni Başlat menüsü yanlışlıkla sızdırıldı

Microsoft, Windows 10 için hazırladığı bir şirket içi test sürümünü yanlışlıkla 32-bit cihaz sahibi tüm Windows Insider kullanıcılarıyla paylaştı. Windows Insider'ın tüm halkalarına dağıtıldığı...

Hâlâ Windows 7 bilgisayar kullananlar için önemli sorular ve cevapları

Bir devir kapanmak üzere. Microsoft Windows 7 için sunduğu desteği 14 Ocak 2020 tarihinde sona erdiriyor. Eğer hâlâ on yaşındaki işletim sistemini kullanıyorsanız, daha fazla...

Yeni Windows 10 güncellemesinin detayları ortaya çıkmaya başladı

Microsoft, 2017'den bu yana her yıl Windows 10 için iki büyük güncelleme yayınlıyor. Bu güncellemelerden biri ilkbaharda, diğeri ise sonbaharda kullanıcılarla buluşuyor. 2019'un ilk...

Microsoft Cortana ve Windows 10’un arasına mesafe koyuyor

Microsoft, bir süredir dijital asistanı Cortana'nın diyaloglarda daha yetenekli hâle gelmesini amaçlıyor. Ancak yazılım devi, bir taraftan da Cortana ve Windows 10 arasındaki mesafeyi...

Windows 10’daki hata bilgisayarın kapanış sürecini uzatıyor

Ekim 2018 Güncelleştirmesi'nin Windows 10 üzerindeki olumsuz etkileri ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu hataların en yenisi bilgisayarın kapanış sürecini etkiliyor. Eğer bir USB-C cihazı...

Bamboo Ink Plus: Wacom’dan Windows 10 tabletler için kapsayıcı çözüm

Wacom, Windows 10 işletim sistemli tabletler için şarj edilebilen ve eğim desteği sunan yeni kalemini tanıttı. Wacom Bamboo Ink Plus adını taşıyan yeni kalem,...

Asus ZenBook 13 UX333F İncelemesi

Hem işlerini rahatlıkla yerine getirecek, hem de eğlence tarafında ihtiyaçlarını karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanların bütçelerini biraz daha zorlamaları gerekiyor. Asus, ZenBook 13 UX333F...

iCloud Windows uygulaması kullanıcılarını memnun edecek güncellemeler

Teknoloji dünyasının üç büyükleri Apple, Google ve Microsoft arasında bir tür "sevgi-nefret ilişkisi" olduğu söylenebilir. Birbirleriyle rekabet hâlinde olan ve birbirlerini eleştirmekten kaçınmayan bu...

Microsoft “yeni ve modern” işletim sisteminin işaretini verdi

Microsoft, Tayvan'ın başkenti Taipei'de düzenlenen Computex 2019'da yeni bir işletim sisteminin ilk ipuçlarını verdi. Şirketin tüketici ve cihaz satışlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Nick...

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi yayınlandı

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi, Microsoft tarafından dağıtıma çıkarıldı. Söz konusu güncelleştirme; Windows 10'a açık renkli bir tema, Kaomoji desteği, Sandbox özelliği, Cortana ve...

Microsoft Huawei yasağı konusunda sessizliğini koruyor

Google'ın Huawei'nin Android lisansını iptal etmesi, tüm dünyada bir şok dalgası yaratmış durumda. Hâlihazırda bu durum sadece Huawei'nin akıllı telefonlarını kullananları etkiliyor gibi görünse...

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi bu hafta bekleniyor

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi için tahmin edilen tarih mayıs sonlarıydı. Görünüşe göre, güncellemeyi gelecek hafta yerine bu hafta içinde göreceğiz. Windows 10 ön...
13,837BeğenenlerBeğen
12,525TakipçilerTakip Et
5,165TakipçilerTakip Et
48,200AboneAbone Ol

EN SON HABERLER

iOS 14 ve iPadOS 14 herkese açık beta sürümleri yayınlandı

Apple'ın 22 Haziran'da gerçekleştirdiği WWDC 2020 açılış yayınında ön gösterimini gerçekleştirdiği işletim sistemi sürümlerinden olan iOS 14 ve iPadOS 14 için herkese açık beta...

Galaxy Tab S7 Plus tabletin özellikleri ortaya çıktı

Samsung'un Galaxy Tab S7 ve S7 Plus tabletlerini yakında resmen duyurması bekleniyor. Ancak iki tablete dair pek çok detay şimdiden biliniyor. Seriyle ilgili sızıntıların...

Vodafone’dan gençler için Türkiye’nin ilk oyun tarifesi

Vodafone, oyun ve e-spor tarafında gençlik markası Vodafone FreeZone ile birlikte dikkate değer bir girişime imza atıyor. Türkiye'nin ilk yerli oyunu Zula'nın geliştiricisi InGame...

Canon imagePROGRAF PRO-300 A3+ fotoğraf yazıcısı tanıtıldı

Canon, EOS R5 tanıtım etkinliğinde bir de yeni fotoğraf yazıcısını tanıttı. Şirketin imagePROGRAF PRO serisinin kalite tarafındaki niteliklerini taşıdığı belirtilen yeni A3+ yazıcısı image...

GoPro kameralar da web kamerası olarak kullanılabilecek

Küresel koronavirüs salgınının ardından DSLR ve aynasız fotoğraf makinelerinin web kamerası olarak kullanılmasını da mümkün kılan uygulamalar yayınlandı. Bu furyaya kayıtsız kalamayan GoPro da...