Konu: windows 10 - Sayfa 3

Microsoft Paint Windows 10’da yaşamaya devam edecek

Microsoft Paint uygulamasını Windows 10'dan kaldırmayı planladığını daha önce açıklamıştı. Ancak şirket bu fikrinden vazgeçmişe benziyor. Yazılım devi, uzun süredir Windows 10 kullanıcılarını Paint'in...

Microsoft Windows Sets özelliğini rafa kaldırdı

Öyle ya da böyle Windows 10, Windows 95'ten bu yana gördüğümüz en farklı Windows versiyonu olarak nitelendirilebilir. Dağıtım şeklinden tutun da güncellemelerle kazandığı özelliklere...

Windows 10 “Donanımı güvenle kaldır” zorunluluğuna son veriyor

Windows kullanıcılarının "Donanımı güvenle kaldır" uyarısından hoşlanmadığını söylemek pek yanlış bir önerme olmayacaktır. Ancak bu durum artık ortadan kalkıyor gibi görünüyor. Betanews'in haberine göre,...

Microsoft Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesini test kullanıcılarına dağıttı

Microsoft Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesini sürüm ön izleme test kullanıcılarına dağıtmaya başladı. Windows 10'un gelecek sürümü olacak bu sürüm gelecek ay daha fazla...

Microsoft Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi ile kontrolü kullanıcılara veriyor

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2019 için test sürecini önümüzdeki hafta itibarıyla başlatmaya hazırlanıyor. Güncellemenin geniş ölçekli dağıtımının başlangıcı içinse mayıs ayının sonları işaret ediliyor....

Windows 10’daki Xbox Game Bar yararlı bileşenlerle yenileniyor

Microsoft'un oyun şefi Phil Spencer, geçen yıl yazılım üreticisinin Windows'ta PC oyuncuları için yapması gereken birçok işin olduğunu söylemişti. Microsoft şimdi PC'deki Xbox entegrasyonunu...

Windows 10 Hesap Makinesi matematiksel grafikleri çizebilecek

Microsoft Windows 10 hesap makinesine grafik çizim modu ekliyor. Şirket bu ayın başlarında hesap makinesinin kaynak kodlarını GitHub'da erişime açmıştı. ZDNet'in belirttiğine göre, şimdiye...

Microsoft Windows 7 kullanıcılarına destek sonu için uyarmaya başladı

Microsoft Windows 7 için bir güncellemeyi dağıtmaya başladı. Bu güncelleme mevcut kullanıcılara desteğin sonuna yaklaştıklarının haberini veriyor. Yazılım üreticisi Windows 7 için sunduğu desteği 14...

Windows 10 Home kullanıcıları yakında güncellemeleri durdurabilir

Microsoft'un Windows 10 güncellemelerini yönetimindeki yetersizliği sıklıkla eleştiriliyor. Bu yetersizlik işletim sisteminin Home sürümünü kullananları, Pro sürümü kullanıcılarına kıyasla daha fazla etkiliyor. Şirketin Windows...

Microsoft ekran yansıtma özelliğini test etmeye başlıyor

Microsoft ekran yansıtma özelliğini de beraberinde getirecek yeni Your Phone güncellemesini test etmeye başlıyor. Söz konusu özellik, Android kullanıcılarına telefonlarının ekranını doğrudan bilgisayara yansıtma...

Microsoft sorun çıkaran Windows 10 güncellemelerini sessizce geri çekecek

Windows 10, Microsoft'un işletim sistemleri arasında iyilik ve kötülük bakımından ortada bir yerde duruyor gibi görünüyor. ME ve Vista'ya kıyasla daha iyi bir platform...

Windows 10 bir milyar cihaz hedefine bir adım daha yaklaştı

Microsoft'un yaptığı son duyuruya göre, Windows 10 şu anda dünya çapında 800 milyon cihazda çalışıyor. Bu sayı sadece geleneksel masaüstü ve dizüstü bilgisayarları değil,...

Windows 10 Posta uygulamasına koyu mod geldi

Microsoft Windows 10'daki Posta uygulaması için daha kapsamlı bir koyu mod çıkardı. Yazılım üreticisi yeni güncellemeyle birlikte uygulamanın e-posta kısmı için koyu modu dağıtmaya...

Microsoft’tan Windows 10 için Office Aboneliğim adlı yeni bir uygulama

Microsoft Windows 10 kullanıcıları için Office Aboneliğim adını taşıyan yeni bir uygulama çıkardı. Mevcut "My Office" uygulamasını kaldıran şirket, bunun yerine Office kullanıcılarının daha...

Microsoft 2020’de çıkacak Windows 10 güncellemesinin testine başladı

Microsoft, Windows 10'un 2020'de çıkarmayı planladığı bir güncellemesini test etmeye başladı. Şirketin bu kadar uzun zamana yayılmış bir güncellemeyi şimdiden test etmeye başlaması tuhaf...

Windows 7 yeni Windows XP mi olacak?

Araştırma şirketi Netmarketshare tarafından paylaşılan son rakamlar, Microsoft'un en yeni işletim sistemi Windows 10'un büyümeyi sürdürdüğünü gösteriyor. Ancak aralık ayında kullanıcı kaybeden Windows 7...
14,107BeğenenlerBeğen
12,363TakipçilerTakip Et
4,960TakipçilerTakip Et
41,500AboneAbone Ol

EN SON HABERLER

Huawei MatePad Pro şimdi de resmi tanıtım videosunda görüldü

Huawei, MatePad Pro adını taşıyan tabletini 25 Kasım'da Çin'in Şanghay şehrinde gerçekleştireceği etkinlikte resmen gözler önüne çıkaracak. Ancak şirket tarafından yayınlanan kısa tanıtım videosu,...

Amazon bulut oyun servisini gelecek yıl faaliyete geçirebilir

Google'ın bulut oyun servisi Stadia, 19 Kasım'da faaliyete geçmişti. Google'a bu alanda teknoloji sektörünün diğer önemli oyuncularının katılacağı da biliniyor. Amazon da bulut oyun...

Xiaomi 5G uyumlu akıllı telefonlarını kendi fabrikasında üretecek

Xiaomi CEO'su Lei Jun, Çin'de gerçekleşen Dünya 5G Konferansı'nda yaptığı konuşmada önemli bilgiler verdi. Jun, şirketinin 5G fabrikasının inşaatında sona yaklaştığını belirtti. Xiaomi'nin 5G...

Mark Zuckerberg ve Donald Trump’ın gizli görüşmesi ortaya çıktı

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz ay ABD Kongresi'ne gitmiş ve Facebook'un kripto parası Libra'yla ilgili olarak Temsilciler Meclisi üyelerinin önünde ifade vermişti. NBC News'in...

Galaxy Note 9 için çıkan One UI 2.0 Beta sürümünde dikkat çeken ekran detayı

Samsung Galaxy Note 9 için planlanan bir sonraki büyük güncelleme ekranın yenileme hızını 60Hz ile 120Hz arasında değiştiren gizli bir ayar barındırıyor. Bu özellik...