Teknoloji

Microsoft Edge’e oyuncuları sevindirecek özellikler geliyor

microsoft edge android

Microsoft Edge internet tarayıcısı, hazırlanan son güncellemeyle biraz daha “oyuncu dostu” bir yapıya kavuşuyor. Bu yeni deneyimden hem PC hem de Xbox kullanıcıları yararlanabilecek. Oyun odaklı yeni bir ana sayfaya kavuşan Edge’e bazı “kolay ve rahat” oyunlar da entegre edilecek.

Clarity Boost ile Xbox Cloud Gaming üzerinde oynanan oyunlarda daha pürüzsüz bir deneyim vadeden Microsoft, verimlilik moduyla da Edge’in oyun sırasında PC kaynaklarını tüketimini sınırlandıracak.

Verimlilik modunun PC üzerinden oyun oynamayı sevenler için sunulan en dikkat çekici Edge yeniliği olduğu söylenebilir. Hem Windows 10’da hem de Windows 11’de kullanıcılar bu modla oyun oynarken Edge’in kaynak kullanımına sınır getirebilecek. Microsoft’tan yapılan açıklamada, bu özellik sayesinde oyun oynarken tarayıcıyı kapatmaya gerek kalmayacağı belirtiliyor. Oyun başlatıldığında devreye girecek olan verimlilik modu, oyun kapatıldığında da devredışı kalacak.

Microsoft’un sunduğu bir diğer özellik ise Xbox Cloud Gaming için hazırlanan Clarity Boost. Uzamsal bir yukarı ölçeklendirme özelliği olan Clarity Boost ile bulut üzerinden oynanan Xbox oyunları çok daha berrak ve keskin görünecek. 6 aydır bu özelliği test eden Microsoft, elde edilen sonuçların fazlasıyla kayda değer olduğuna dikkat çekiyor.

Microsoft Edge için aynı zamanda oyun deneyimine odaklanan bir ana sayfa sunuyor. Burada oyun haberlerini, canlı yayınları, Xbox içeriklerini ve Xbox Cloud Gaming’e hızlı erişim imkanını bulmak mümkün olacak.

İLGİLİ HABERLER