Konu: windows 10 - Sayfa 1

Windows 10 için bir sonraki büyük güncelleştirme 21H2 duyuruldu

Microsoft bu yıl Windows 10'a gelecek ikinci güncellemesi olarak nitelendirilen Windows 10 21H2 güncelleştirmesini gösterdi. Bir süredir söylentileri dolaşan güncelleme, işletim sistemini çalıştıran 1,3...

Windows 11 güncellemesi mevcut Windows 10 cihazlara bu yıl gelmeyecek

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11 geçtiğimiz hafta gözler önüne çıkmıştı. Görsel ve işlevsel anlamda önemli yenilikleri beraberinde getirecek olan işletim sistemi, 2021'in sonlarında...

Microsoft’un oyunları hızlı yükleyen teknolojisi Windows 10’a gelmeyecek

Windows 11'in oyunla ilgili en heyecan verici özelliklerinden biri Windows 10'a gelmeyecek. PC Gamer'ın haberine göre Microsoft, DirectStorage'ın yeni işletim sistemine özel olduğunu ve...

Windows 11 güncellemesi Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz olacak

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11 bugün gözler önüne çıktı. Windows 11 güncellemesi, Windows 10 platformunun mevcut kullanıcıları için ücretsiz olacak. Microsoft daha önce...

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Windows 10 için beklenen “yeni nesil Windows” duyurusunun tarihi açıklandı

Microsoft, bu ayın ilerleyen günlerinde düzenleyeceği bir etkinlikte “yeni nesil Windows” ile ilgili detayları aktaracak. Yazılım devi, 24 Haziran'da bir Windows 10 etkinliği için...

Windows Telefonunuz daha çok uygulama ve cihazı destekleyecek

Microsoft, Windows ile mobil ekosistemler arasındaki mesafeyi kapatmak için uzun süredir yoğun bir çaba sarfediyor. Windows 10'daki Telefonunuz uygulaması da bu çalışmalarda önemli bir...

Microsoft’a göre Windows 10’daki en hızlı internet tarayıcısı Edge

Microsoft masaüstü internet tarayıcısı rekabetinde performans tacına gözünü dikmişe benziyor. Yazılım üreticisi, performansı ve başlatma sürelerini iyileştirmek için geçen yıldan bu yana Microsoft Edge...

Microsoft çok yakında Windows ile ilgili önemli bir duyuru yapacak

Microsoft bu hafta düzenlediği Build 2021 etkinliğinde büyük Windows planları hakkında konuşmuyor. Çünkü şirket PC işletim sistemi için üzerinde çalıştığı yenilikleri detaylandırmak için ayrı...

Windows 10 Mayıs 2021 Güncelleştirmesi dağıtıma çıktı

Microsoft’un en son Windows 10 güncellemesi dün itibarıyla cihazlarda kullanıma sunulmaya başlandı. Windows 10 Mayıs 2021 Güncelleştirmesi, tek bir makinede birden çok Windows Hello...

Microsoft Chrome OS’e rakip olacak Windows 10X’i rafa kaldırıyor

Microsoft, 10 yıldan fazla bir süredir Windows'un daha hafif bir sürümünü oluşturmaya çalışıyor. Ancak şirket bunda başarılı olamadı. En son girişim olan Windows 10X'in...

Microsoft temmuz ayında Flash’ı Windows 10’dan tamamen kaldıracak

Microsoft, bu yaz Adobe Flash'ı Windows 10'dan tamamen kaldırmaya başlayacak. İşletim sisteminin kalıcı bir bileşeni olarak Flash'ı, kalıcı biçimde kaldıracak Windows 10 "Adobe Flash...

Bir sonraki Windows 10 güncellemesinde ses tarafında önemli değişiklikler yolda

Microsoft'un bu yılın ilerleyen zamanları için planladığı bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesi bazı önemli ses iyileştirmelerini içerecek. En sonunda işletim sistemi Bluetooth üzerinden...

Windows 10 görev çubuğu için haber ve hava durumu araç takımı

Microsoft yıllar boyunca pek dokunmadığı Windows görev çubuğu üzerinde en büyük değişikliğini dün itibarıyla kullanıcılara sunmaya başladı. Yeni hava durumu ve haber görev çubuğu...

Microsoft Windows 10 içinde Linux GUI uygulamalarının kapısını açtı

Microsoft, Windows 10 test kullanıcılarının Linux GUI uygulamalarına erişmesine izin vermeye başlıyor. GUI uygulamalarına yönelik desteğin ilk önizlemesi dün itibarıyla Windows Insider kullanıcıları için...

Microsoft Windows 10 için yeni uygulama mağazası hazırlıyor

İddiaya göre, Microsoft Windows 10 için yeni bir mağaza deneyimi hazırlıyor. Windows Central sitesinin haberinde, değişikliğin sadece yeni tasarımla sınırlı kalmayacağı ve mağazada geliştirici...

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

EN SON HABERLER