PAYLAŞ

Şirketler ve kurumlar sosyal ağları müşterilerinin veya kullanıcılarının markaları hakkında neler söylediği konusunda fikir edinmek için kullanıyor. Farklı sosyal ağlar çeşitli istatistik servisleri sunuyor, bunların arasına son olarak Tumblr da katıldı. Tumblr, Gnip adlı bir şirketle işbirliğine giderek kurumların halka açık olan Tumblr yazılarına erişmesine ve bunlarla ilgili istatistikleri elde etmesine izin verdi.

Tumblr üzerinde 20 milyarın üzerinde yazı var ve her gün ortalama 50 milyon yeni yazı paylaşılıyor. Tumblr’ın ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı Derek Gottfrid AllThingsD’ye yaptığı açıklamada Tumblr’ın şirketler için Twitter’dan daha değerli olacağını, çünkü 140 karakterden daha fazla şey yazmaya izin verdikleri için daha zengin veri barındırdıklarını kaydetti. Yedi farklı paylaşım tipini desteklediklerini ve Tumblr yazılarının yarılanma ömrünün bir tweet’inkinden daha uzun olduğunu da sözlerine ekledi.

Tumblr’a istatistikleri paylaşma konusunda destek olan Gnip daha önce de Twitter’a benzer bir servis vermeye başlamıştı.

İlgili – Gnip
İlgili – AllThingsD

Önceki HaberOracle ile Google arasındaki Android davasının duruşmaları başladı
Sonraki HaberMicrosoft SkyDrive servisine tarayıcı üzerinden 300 MB dosya yükleme ve ODF desteği ekledi
1983 Antalya doğumlu olan Sabri Küstür'ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi O'nun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne girişine de etki yapmıştır. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Teknoblog'un genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sabri Küstür ayrıca Avea Mobil Dergi'nin de editörlüğü ve interaktif uygulamalarının yürütülmesi görevlerini üstlenmektedir.

YORUM YOK