Windows 10’un gelecek büyük güncellemesinin çıkış tarihi resmen açıklandı

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi, anlaşılacağı üzere "ekim" ayında geliyor

windows 10 ekim 2018 güncelleştirmesi Microsoft gelecek Windows 10 güncelleştirmesinin adını resmen duyurdu. Daha önce Redstone 5 olarak adlandırılan bu güncelleştirme, “Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi” adıyla, ekim ayı içinde sunulacak.

Ekim 2018 güncellemesi cihazlar için birtakım yenilikler getirecek. Bunların arasında makineler arasında eş zamanlanmış bulut tabanlı kopyalama panosu, koyu renkli Dosya Gezgini teması, güncellenmiş ekran görüntüsü alma aracı, Microsoft Edge’e yapılan iyileştirmeler ve Xbox Game Bar içindeki performans iyileştirmeleri bulunuyor.

Microsoft bu yıl içinde yayınlanan daha önceki büyük güncellemeyi Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi olarak adlandırmıştı. Şirketin Ekim güncellemesinin geliştirme çalışmalarını eylül ayı sonunda tamamlaması bekleniyor. Ekim ayı başlarında öncelikle Windows Insider kullanıcılarına dağıtılması, daha sonra da normal kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi sonrasındaki güncelleme 2019’un ilk yarısında

Yazılım devi şimdilerde, 19H1 kod adıyla anılan bir sonraki Windows 10 güncellemesine yoğunlaşmış durumda. O güncelleştirmenin de Nisan 2019’da geleceği tahmin ediliyor. Şirket, o güncelleştirmede ne gibi önemli yeniliklerin yer alacağı hakkında henüz bir bilgi paylaşmadı.

19H1 güncelleştirmesi için test çalışmaları temmuz sonunda başlamıştı. Muhtemelen, Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi içinde yer almayan Kümeler özelliğinin bir sonraki güncelleştirmeyle birlikte geri döndüğünü göreceğiz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....