Teknoblog Mobil Microsoft’un Windows Phone platformu Android’in pastasından pay kapabilir

Microsoft’un Windows Phone platformu Android’in pastasından pay kapabilir

Android’in akıllı telefon pazarındaki liderliği herkes tarafından kabul ediliyor. Pazar araştırma şirketi NPD Group tarafından yayınlanan araştırma raporuysa bunu kanıtlar nitelikte. Bununla birlikte müşterilerin dikkatini Android’den çalan tek platform Apple’ın iPhone’u değil, araştırma şirketine göre Microsoft’un Windows Phone platformu da müşteri ilgisi çekiyor.

NPD araştırma direktörü Linda Barrabee, araştırmayla ilgili olarak yayınlanan basın bülteninde Android’in ezici üstünlüğünün varlığını koruduğunu ve bunun rakipleri için iyi bir haber olmadığını belirtti. Barrabee, mevcut BlackBerry akıllı telefon sahiplerinin üçte birinin bir sonraki akıllı telefon seçimlerinin Android olabileceğini ifade etti. NPD verilerine göre geride kalan üç çeyrek yılda satılan akıllı telefonların en az yarıya yakını Android platformunu barındırıyor olsa da, müşteri ilgisi başka yerlere kaybilir.

Yakın gelecekte yeni bir akıllı telefon almaya niyetli olan kullanıcıların yüzde 44’lük bir dilimi Microsoft’un Windows Phone platformunu değerlendirebileceğini belirtti. Microsoft’un akıllı telefon arenasında iddialı bir oyuncu hâline gelmesi için hâla yapacak çok işi var. NPD, müşterilerin yüzde 45’inin bu platformdan haberdar bile olmadığını söylüyor. Barrabee “Müşterilerin Windows Phone 7’nin gerçekten ne olduğunu anlaması için gitmesi gereken çok yol var. Ancak doğru pazarlama stratejisi, uygulama portföyü ve zengin özellikli donanım sayesinde Microsoft duruşunu geliştirebilir ve Android’in baskın pazar payından çalabilir.” şeklinde görüş belirtti.

İlgili – NPD

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Microsoft AMD işlemcili PC'ler için Spectre ve Meltdown yamalarını askıya aldı

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz