Teknoblog Mobil

iPhone 4’te aşırı ısınma problemi yaşanıyor mu?

3
PAYLAŞ

iPad’in piyasaya çıkışının ardından bu tableti satın alan bazı kullanıcılar tablet cihazlarının dışarıdaki güneş altında aşırı ısındığı konusunda şikayette bulunmuşlardı. iPhone 4’te de benzer bir sorunun olup olmadığı merak ediliyordu ki, HardMac tayfası iPhone 4’ün telefon soğuyana kadar onu kilitleyen termal koruma sisteminin serin bir odada bile çalıştığının farkına varmışlar.

Apple’ın teknik tavsiyelerine göre iPhone 4 35 santigrat derecelik sıcaklığa kadar problem olmadan çalışıyor. HardMac editörleri ise telefonun bulunduğu ortamın sıcaklığının sadece 25 santigrat derece olduğunu belirtmişler. Telefon bir saat boyunca ne şarj edilmiş ne de aktif bir şekilde kullanılmış. Üstelik telefonun tekrar işlevsel hâle getirilmesi için yeniden başlatmaya ihtiya duyulmuş.

Bu durum bir rastlantıdan öte birşey olmayabilir. Ancak 1 GHz’lik Apple A4 işlemcinin soğutmasıyla ilgili bazı şüpheleri de uyandırmıyor değil. iPhone 4’ü önceden satın alma şansına sahip kullanıcılardan değerli yorumlarını bekliyoruz.

İlgili – HardMac

  • enes

    ben iphone 4 beyazyeni aldım 4.3.3. jb li telefon daha 2. haftasında aşırı ısınıyor bu ısınma işaretide çıktı ama sıfırlama yeniden yükleme gii bir problem grmedim. ama sanırım arka kamera ve bataryası aşırı ısıdan dolayı bozuldu. bakalım servise gndericem

  • okan benli

    Evet var bu sorun. Ankara Kentpark Darty’den aldıktan 2 gün sonra iphone bu uyarıyı gösterip sürekli reset atmaya başladı. Darty cihazı servise gönderdi, servis de yazılım güncelleyip iphone’u geri gönderdi. bense değişim talep ettim. yazılım ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. sanırım darty’yi mahkemeye vereceğim.

  • süleyman gövercin

    şuan iphone 4 aşırı ısınıyor ve bataryayı patlatıyor 5.inci batarya oldu değiştigim buda patladı işlemcide sorun var diyolar düzelmezmi??