Teknoblog Bu Haberlere Dikkat Twitter “Siz burada yokken” ile kaçırdıklarınızı önünüze getiriyor

Twitter “Siz burada yokken” ile kaçırdıklarınızı önünüze getiriyor

PAYLAŞIN

twitter-logo-230513

Twitter’ın bir süredir test ettiğini bildiğimiz “Siz burada yokken” adlı yeni özelliği bütün kullanıcıların kullanımına sunuldu. Bu özellik kapsamında kullanıcılar Twitter’ı ziyaret etmedikleri süre içinde kaçırdıkları bazı popüler tweet’leri zaman tünellerinde özet olarak görebilecek, gelişmeleri kaçırmamış olacak.

İnsanların günlük koşuşturmaları sırasında dünyada pek çok şeyin yaşandığını hesaba katan Twitter, kullanıcılarının gündemden ve ilgi alanlarından kopmamalarını sağlamak için geliştirdiği “Siz burada yokken” özelliğini bir süredir test ediyordu. Kullanıcıların Twitter?a giriş yapmadıkları süre zarfında kaçırmış olmaları muhtemel bazı popüler tweet’leri gün yüzüne çıkartan bu özellik sayesinde zaman tünelinizde, siz yokken Twitter?da konuşulanların bir özetini görebiliyorsunuz.

Bu özet, ara sıra Twitter’a girip neler olduğunu hızlıca görmek isteyen kullanıcıların yüzünü güldürecek. Çünkü bu özet onların zaman tünelinde, Twitter’da fazla zaman geçirenlerden daha sık yer alacak.

Twitter’ın hedefi, kullanıcıların Twitter’da ne kadar zaman harcadıklarına takılmadan, dünyada olup bitenlerden geri kalmamalarına yardımcı olmak. Bu amaç, blogda şu sözlerle yer aldı: “Anasayfa zaman tünelinde yapılan bir kaç yenilikle Twitter’ın gerçek zamanlı doğasını bozmadan bu sözümüzü daha iyi tutacağımıza inanıyoruz.”

“Siz burada yokken” başlıklı özetler iOS kullanıcıları için sunulmaya başlandı. Yakın zamanda Android uygulaması ve Twitter.com web sitesinde de “Siz burada yokken” bölümünü göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter mavi tik sahiplerinin çevrimdışı davranışlarını da inceleyecek

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz