Twitter “Siz burada yokken” ile kaçırdıklarınızı önünüze getiriyor

twitter-logo-230513

Twitter’ın bir süredir test ettiğini bildiğimiz “Siz burada yokken” adlı yeni özelliği bütün kullanıcıların kullanımına sunuldu. Bu özellik kapsamında kullanıcılar Twitter’ı ziyaret etmedikleri süre içinde kaçırdıkları bazı popüler tweet’leri zaman tünellerinde özet olarak görebilecek, gelişmeleri kaçırmamış olacak.

İnsanların günlük koşuşturmaları sırasında dünyada pek çok şeyin yaşandığını hesaba katan Twitter, kullanıcılarının gündemden ve ilgi alanlarından kopmamalarını sağlamak için geliştirdiği “Siz burada yokken” özelliğini bir süredir test ediyordu. Kullanıcıların Twitter?a giriş yapmadıkları süre zarfında kaçırmış olmaları muhtemel bazı popüler tweet’leri gün yüzüne çıkartan bu özellik sayesinde zaman tünelinizde, siz yokken Twitter?da konuşulanların bir özetini görebiliyorsunuz.

Bu özet, ara sıra Twitter’a girip neler olduğunu hızlıca görmek isteyen kullanıcıların yüzünü güldürecek. Çünkü bu özet onların zaman tünelinde, Twitter’da fazla zaman geçirenlerden daha sık yer alacak.

Twitter’ın hedefi, kullanıcıların Twitter’da ne kadar zaman harcadıklarına takılmadan, dünyada olup bitenlerden geri kalmamalarına yardımcı olmak. Bu amaç, blogda şu sözlerle yer aldı: “Anasayfa zaman tünelinde yapılan bir kaç yenilikle Twitter’ın gerçek zamanlı doğasını bozmadan bu sözümüzü daha iyi tutacağımıza inanıyoruz.”

“Siz burada yokken” başlıklı özetler iOS kullanıcıları için sunulmaya başlandı. Yakın zamanda Android uygulaması ve Twitter.com web sitesinde de “Siz burada yokken” bölümünü göreceğiz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...