Rise Online World oyuncularına kripto para kazandıracak

Girişimciler Mehmet Kurtoğlu ve Sebahattin Akay tarafından 2017 yılında kurulan oyun şirketi Roko Game’in 25 kişilik ekibiyle 5 yıllık bir geliştirme süreci sonunda ortaya çıkardığı MMORPG türü ilk oyunu Rise Online World 15 Nisan günü erişime açılıyor. Dünyada milyonlarca oyun tutkununun beğeniyle oynadığı bir tür olan MMORPG alanında iddialı olan Rise Online World, Türkiye’den başlatacağı heyecan dalgasını Avrupa ve Latin Amerika başta olmak üzere tüm dünyaya taşımayı hedefliyor.

Unreal Engine 4 oyun motoru üzerinde birçok dinamiğin farklılaştırılmasıyla geliştirilen Rise Online World, bu biçimde multiplayer özelliğine sahip hale getirildi. Türkiye’de Unreal Engine 4 oyun motoru kullanılarak bu seviyede yapılan ilk MMORPG oyun olan Rise Online World, benzerlerine göre Play2 Earn içeriklerini barındırması ve Pay 2 Win olmaması yönüyle de farklılaşıyor.

Daha adil ve iyi yönetilen eğlenceli bir MMORPG modeli vadeden Roko Game, bu yaklaşımı oyunda  Blockchain modellerini kullanarak destekliyor. Oyuncular oyun oynayarak gerçek dünyada da değeri olan ROCO Token kazanabiliyorlar ve ROCO Token ile NFT Marketplace’den alışveriş yapabiliyorlar.

Rise Online World oyuncularına kripto para kazandıracakOyunun genel akışına bakıldığında, Rise Online World’de Protean ve Lunaskar olmak üzere iki ırk ve dört sınıf bulunuyor. Oyuncular istedikleri ırk ve sınıf ile oyuna başlayıp, zamanla geliştirdikleri kendilerine ait bir karaktere sahip oluyor. Geliştirilen karakter veya karakterlerle çeşitli oyun içi etkinlik, turnuva ve savaşlara katılmak mümkün oluyor. Aynı zamanda bu etkinlik ve turnuvalardan kripto para ödülü ROCO kazanabiliyor.

Rise Online World oyuncularına kripto para kazandıracakOyuncuların ücretsiz olarak erişebileceği Rise Online World’ün oyun stüdyosu tarafındaki gelir modelini ise NFT Marketplace üzerindeki satışlar ve oyun platformunda satılan eşyalar oluşturuyor.

15 Nisan’da erişime açılacak Rise Online World hakkında daha detaylı bilgileri oyunun resmi internet sitesinde bulmak mümkün.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun