Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon RIM’in uzun vadeli gelecek planında çift çekirdekli, QNX tabanlı BlackBerry’ler bulunuyor

RIM’in uzun vadeli gelecek planında çift çekirdekli, QNX tabanlı BlackBerry’ler bulunuyor

Bu senenin CES’inde en popüler objelerden bir tanesi de çift çekirdekli işlemci taşıyan akıllı telefonlardı. Görünüşe göre RIM de bu kervanda eksik kalmayan oyunculardan olacak. Her ne kadar Kanadalı telefon üreticisinin fuarda tanıttığı çift çekirdekli işlemci taşıyan BlackBerry telefonu olmasa da, RIM’in eşbaşkanlarından Mike Lazaridis vermiş olduğu bir röportajda şirketinin planları arasında daha güçlü BlackBerry’ler geliştirmek olduğunu belirtti.

Hıza aç olan BlackBerry kullanıcıları üzülecek, ancak RIM’in bu planı kısa vadede gerçekleşecek gibi görünmüyor. Lazaridis PC Magazine verdiği demeçte geleceğin süper telefonlarının gerçekten çift çekirdekli işlemci taşıyacağını, ancak mevcut çift çekirdekli işlemcilerin batarya tüketimi açısından istedikleri seviyede olmadığını ve bu nedenle de BlackBerry telefonlarına giremeyeceğini belirtmişti. RIM’in batarya ömrünü ne kadar sevdiğini bildiğimiz için bu endişesini anlayışla karşılıyoruz.

İlgili – PC Mag

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BlackBerry Jarvis ile otomotiv yazılımlarının güvenliğini test edecek

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz