Teknoblog Mobil Nokia 5800 navigasyon uzmanı olarak karşımıza çıkıyor

Nokia 5800 navigasyon uzmanı olarak karşımıza çıkıyor

nokia-5800-nav-edition-20090821-221Navigasyon destekli cep telefonları arenasında rekabet giderek kızışıyor. Garmin-Asus nüvifone yurtdışında piyasaya çıktı. Yine TomTom’un iPhone uygulaması ile GPS destekli iPhone’ların navigasyon kabiliyetleri daha da artıyor. Şimdi oyuna yeni bir oyuncu daha giriyor. Nokia 5800 Navigation Edition’ı duyurdu.

Nokia zaten navigasyon arenasında Nokia (Ovi) Maps gibi iddialı bir ürünle bulunuyor. Nokia 5800 ise daha önce alıştığımızın aksine farklı bir formda gelmesiyle ilgi çekiyor. 5800 XpressMusic’in müzik işlevlerini atın ve yerine Ovi Maps’i ve ses tabanlı yürüme ve otomobil kullanma yardımlarının süre kısıtlamasız sunulduğu lisansı ekleyin. Bunun yanında araç şarj kiti ve otomobilinizi içinde rahatlıkla kullanabilmeniz için özel yuva da Nokia 5800 Navigation Edition ile geliyor. 2009’un üçüncü çeyreğinde, yani Ekim ayına kadar çıkması beklenen cihaz yaklaşık 285 avroya satılacak. 5800 Navigation Edition’ın videosunu yazının devamında bulabilirsiniz.

Nokia 5800’ü Darty üzerinden satın almak için ister misiniz?

Video: Nokia 5800 Navigation Edition

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
HMD Global Asha markasının ticari haklarını aldı

4 YORUM

  1. uygulanabilirde aynı verimi alamazsın belkide uygulanamaz sesli uygulama büyük bir olay zaten başlı başına…
    2010 mart ayında çıkıyo genelde bütün yeni modeller hep birlikte beklicez mart ayını :(

  2. bendede 5800var nagivasyonu ücretlimi diye merak ediyorum ücretliyse nasıl üçretlendiriliyor açıklama istiyorum yanlız şöyle birşeyde var hattımı çıkarıyom o halde bile çalışıyor nagivasyon bunu açıklarnısınız ovi üzerindemi üçretlendiriliyor benim hattım faturalı bi açıklama istiyorum biliyorsanız bildirin

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz