Instagram bağlantı çıkartmalarını tüm kullanıcılara açıyor

Akış paylaşımları için bağlantı ekleme imkanı hâlâ yok

Facebook’a ait sosyal medya ağı Instagram, bugün yaptığı açıklamada, Hikayeler içinde çıkartmalar biçiminde linkler eklemenize izin veren bağlantı çıkartmalarının artık platformdaki herkesin kullanımına açık olacağını duyurdu.

Instagram, geçtiğimiz haziran ayında bağlantı çıkartmalarını test etmeye başlamıştı, ancak şimdiye kadar bu özellik, doğrulanmış hesaplarla veya çok sayıda takipçisi olan hesaplarla sınırlıydı.

Sosyal ağa göre, bağlantı çıkartmaları, ürünlerine bağlantı vermek isteyen işletmelerden dış kaynaklara bağlantı sunan aktivistlere kadar herkes için yararlıdır. Ancak Instagram, takipçileriyle etkileşim kurmak için herkesin bağlantı paylaşımından yararlanabileceğini kabul ediyor. Ayrıca, sürekli olarak yanlış bilgi veya nefret söylemi paylaşan hesapların erişimi kaybedeceğini de söylüyor.

Bir bağlantı eklemek için hikâyenize içerik yükledikten sonra üst gezinme çubuğundan çıkartma aracına gidin, “Bağlantı” etiketine dokunun ve istediğiniz URL’yi girin. Bu, daha sonra, bir Hikayeler gönderisindeki diğer herhangi bir çıkartma gibi çalışacaktır.

Instagram, haziran ayında bağlantı etiketleri özelliğini duyurduğunda, bunların yalnızca Hikayeler gönderileri için sunulduğunu vurgulamıştı ve bunları ana Instagram akışına veya uygulamanın diğer bölümlerine getirme planı olmadığını söylemişti. Bugünkü durum da budur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung'un yeni katlanabilir telefonlarında ekranlar büyüyecek

Bağlantı etiketleri özelliği, Instagram kullanıcılarının daha önce Hikayelerinden harici web sayfalarına bağlantı verme yöntemi olan ve platformun ağustos ayında, kullanımdan kaldıracağını duyurduğu “yukarı kaydırma” işlevinin yerini aldı. Eski özellik yalnızca doğrulanmış hesaplar veya 10 binden fazla takipçisi olan hesaplar için mevcuttu. Halbuki bağlantı çıkartmaları herkese açık olduğundan yukarı kaydırmadan daha yaygın bir şekilde kullanılabilir.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun