Facebook’tan canlı etkinlikler için interaktif deneyim uygulaması

Facebook’un Yeni Ürün Deneyi (NPE) ekibi şu sıralar oldukça yoğun bir mesai içinde. Ekip şimdi de Venue adını taşıyan yeni bir uygulamanın duyurusunu yaptı. Facebook Venue ile canlı etkinliklerde interaktif bir “ikinci ekran” deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Öncelikle uygulamanın etkinliklerin canlı yayını için hazırlanmadığını vurgulamakta fayda var. Venue’de o sırada devam eden ve başka mecralarda izlenen canlı etkinliklerle ilgili olarak uzman görüşlerini bulmak mümkün olacak. Bu uzman bir gazeteci, eski bir sporcu veya bir analist olabilecek.

Uygulamada yorumcular takip edilen ana etkinlikte önemli bir olay olduğunda kullanıcıları bundan bir sesli uyarıyla haberdar edebilecek. Buna ek olarak, etkinliklerin ev sahibi olarak belirlenen bu uzmanlar; interaktif sorular, anketler ve kısa sohbetlerle takipçilerin nabzını tutabilecek.

Facebook Venue’de sunulacak deneyimin bir maç sırasında spor yorumcuları tarafından atılan tweetleri gerçek zamanlı şekilde takip etmeye yakın olduğu söylenebilir. NPE ekibinden yapılan açıklamada, Venue sayesinde izleyicilerin herkesin reaksiyon verdiği anı aramadan bulabileceği belirtildi.

Venue, NPE ekibinin bu hafta duyurduğu üçüncü uygulama. Tıpkı CatchUp ve Collab gibi, Venue de koronavirüs salgını sırasında evlerinde kalan insanları yakınlaştırmayı amaçlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi "Üç Boyutlu Emlak Turu Uygulaması" geliştirdi

Facebook Venue için ABD’nin popüler motor sporları organizasyonu NASCAR ile işbirliği yapıyor. ABD’de koronavirüs döneminde başlayacak ilk önemli organizasyonlardan biri olan NASCAR’da tekerlekler önümüzdeki pazar günü dönecek. Venue üzerinde yarış için gerçekleştirilecek etkinliğin ev sahipliğini “nascarcasm” rumuzlu sosyal medya fenomeni yapacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...

Video: Apple AirTag Kutusundan Çıkıyor (Ön İnceleme)

Apple'ın 20 Nisan'daki İlkbahar etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen yeni ürünlerden biri de AirTag olmuştu. Bu eşya takip cihazı hafta içinde Türkiye'de de satışa sunuldu ve...

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...