Yeni iPhone ve iPad’iniz için en iyi Apple Arcade oyunları (2022)

google news abone ol

Apple’ın oyun abonelik servisi Apple Arcade, ayda 34,99 TL karşılığında 200’den fazla oyuna erişim imkanı sunuyor. Özel oyunlar barındıran servisi bir ay boyunca ücret ödemeden denemek de mümkün. Yeni bir iPhone veya iPad alanların Apple Arcade’de deneyebilecekleri en iyi Apple Arcade oyunları arasından bazılarını sizler için sıraladık.

Fantasian

Yeni iPhone ve iPad'iniz için en iyi Apple Arcade oyunları (2022)Mobil JRPG formatında bir oyun olan Fantasian’ın altında Final Fantasy’nin yaratıcısı Hironobu Sakaguchi’nin imzası bulunuyor. Final Fantasy serisinin müziklerini besteleyen Nobuo Uematsu’nun eserlerini de oyunda duymak mümkün. Nisan ayında yayınlanan oyunun ikinci kısmı da ağustos ayında oyuncularla buluşmuştu.

Clap Hanz Golf

Yeni iPhone ve iPad'iniz için en iyi Apple Arcade oyunları (2022)Clap Hanz Golf, Hot Shots Golf oyunlarının manevi mirasçısı olarak tanımlanabilir. Bu seriye aşina olanların Clap Hanz Golf’e alışması da hiç zaman almayacaktır. İlki hariç tüm Hot Shots Golf oyunlarının geliştiricisi olan Clap Hanz, bu uzmanlığını Apple Arcade platformuna yansıtıyor.

Tiny Wings Plus

Yeni iPhone ve iPad'iniz için en iyi Apple Arcade oyunları (2022)Tiny Wings Plus’ta oyuncular küçük bir kuşu yönlendiriyor ve eğimli tepeler arasında dengelerini sağlamaya çalışıyor. Eğer tepelere doğru bir eğimle çarpılırsa hız artıyor ve kuş daha yükseğe çıkıyor. Kuşun sevinç ötüşleri de işleri biraz daha eğlenceli kılıyor. Oyuna eşlik eden neşeli şarkıyı oyun bittikten sonra da mırıldanabilirsiniz.

Threes Plus

Yeni iPhone ve iPad'iniz için en iyi Apple Arcade oyunları (2022)Bir puzzle oyunu olan Threes Plus’ta oyuncular rakamlı kareleri kaydırarak birbirleriyle eşleştiriyor. Bu tanımdan biraz daha karmaşık olan Threes Plus, pek çok puzzle oyunundan daha rahatlatıcı bir deneyim yaşatıyor. Oyunun müziğinin de muhteşem olduğunu belirtmekte fayda var.

Sayanora Wild Hearts

Yeni iPhone ve iPad'iniz için en iyi Apple Arcade oyunları (2022)Sayanora Wild Hearts, oyuncuları pop kültürü içinde bir yolculuğa çıkarıyor. Bölümlerin kısa olması sayesinde oyuncular gün içinde oyuna az zaman ayırabilseler bile ilerleme kaydedebiliyor.

Alto’s Odyssey: The Lost City

Yeni iPhone ve iPad'iniz için en iyi Apple Arcade oyunları (2022)Oyuncuların yuvarlanan tepelerden atladığı Alto’s Odyssey: The Lost City’de tepeler arasında takla atarken baş üstü düşmemeleri ve kafalarını çarpmamaları gerekiyor. Muhteşem mekaniklerin etkileyici bir sanat tarzıyla birleşmesi ortaya üst kalite bir deneyim çıkarıyor.

Jetpack Joyride Plus

Yeni iPhone ve iPad'iniz için en iyi Apple Arcade oyunları (2022)Sonsuz koşu formatında aksiyon temelli bir oyun olan Jetpack Joyride Plus’ta oyuncular altınları toplarken bir taraftan da engellerden kaçmaya çalışıyor. Eğlenceli görevlerin bulunduğu oyunda toplanan altınlar ekipmanların iyileştirilmesi için kullanılıyor.

Crossy Road Plus

Yeni iPhone ve iPad'iniz için en iyi Apple Arcade oyunları (2022)Crossy Road Plus’ta oyuncular pikselli bir görünüme sahip olan hayvanlarını kalabalık yollarda karşıdan karşıya geçirmeye çalışıyor. Ancak zaman zaman bu engeller üzerinde kütüklerin olduğu nehirlere veya diğer coğrafi unsurlara dönüşebiliyor. Oyun, Frogger’a modern ve sevimli bir yorum getiriyor ve en iyi Apple Arcade oyunları arasına giriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

As Dusk Falls inceleme: 7 saat oyun süresine sahip eşsiz bir deneyim

Çok klişe olacak belki ama hayat seçimlerden ibaret. Bilinçli olarak, kimi zamanda bilinçsiz olarak yaptığımız seçimler, insanlara ve hayatla ilgili birçok detaya karşı önyargılarımızın...

Samsung One UI 5 beta sürümünü çeşitli ülkelerde dağıtıma çıkardı

Samsung, One UI 5 açık beta sürümünü resmi olarak ABD, Almanya ve Güney Kore'deki Galaxy S22 sahiplerine sunmaya başladı. Güncelleme, Android 13'ün beklenen sürümünden...

Uygun fiyata iyi özellikler sunan Samsung Galaxy A03 Türkiye’de

Samsung, ileri teknoloji özellikleriyle mükemmel mobil deneyimi herkes için uygun fiyatla sunduğunu belirttiği ve geçen yılın sonlarına doğru tanıttığı Galaxy A03’ü Türkiye'de satışa çıkardı....

Galaxy A23 5G sessiz sedasız resmiyet kazandı

Bir süredir beklenen Samsung Galaxy A23 5G sessiz sedasız resmiyet kazandı. A23 5G'de telefonu 4G versiyonundan ayıran çeşitli özellikler bulunuyor. 5G desteğini getiren işlemcinin...

Disney+’ın yeni Türk dizisi Dünyayla Benim Aramda’nın yayın tarihi belli oldu

Geçtiğimiz haziran ayında Türkiye'de yayın hayatına başlayan Disney+, ilk orijinal Türk dizisi Kaçış'ı da eş zamanlı olarak izleyicilerle buluşturmuştu. Platformun ikinci orijinal Türk dizisi...