Yeni Nintendo Switch OLED’iniz için en iyi oyunlar (2022)

google news abone ol

Nintendo’nun popüler taşınabilir oyun konsolu Switch, istikrarlı satış çizgisini OLED versiyonuyla da sürdürüyor. 2022’yi Nintendo Switch OLED ile karşılayanlar için deneyebilecekleri en iyi Nintendo Switch oyunları arasından bazılarını sıraladık.

Wargroove

Yeni Nintendo Switch OLED'iniz için en iyi oyunlar (2022)Wargroove, Switch için Advance Wars’ı bekleyenlere aradıklarına en yakın deneyimi vadediyor. 16-bit’lik sıra tabanlı bir strateji oyunu olan Wargroove’da Advance Wars’tan esintiler bulunsa da, oyun kendi tadını da oyunculara hissettirmeye başarıyor.

Taş-kağıt-makas tarzı mücadelesiyle Advance Wars oyuncularına tanıdık bir deneyim vadeden Wargroove, özel dokunuşlarıyla kendisini ayırmayı da başarıyor.

Subnautica

Yeni Nintendo Switch OLED'iniz için en iyi oyunlar (2022)Su altında hayatta kalma temalı bir oyun plan Subnautica, oyuncuları huzur ve stres arasında vahşice sürüklüyor. Oyunda oyuncuların suyun altındaki yaşama uyum sağlaması gerekiyor. Açlık, susuzluk veya boğulma gibi sorunların üstesinden gelen oyuncular, bir taraftan da su altı canavarına yem olmaktan kurtulmak için mücadele ediyor.

Cuphead

Yeni Nintendo Switch OLED'iniz için en iyi oyunlar (2022)Tasarımıyla 1930’lu yılların çizgi filmlerinden ilham alan Cuphead, yokuş yukarı buz pateni yapmaktan hoşlananların seveceği bir oyun. Eski çizgi filmlere selam durmaktan daha fazlasını yapan Cuphead’de oyuncuların hata payının çok düşük olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Celeste

Yeni Nintendo Switch OLED'iniz için en iyi oyunlar (2022)Super Meat Boy ve VVVVV etkilerinin yoğun şekilde hissedildiği Celeste, kaygı ve depresyon temalarının üstünde duruyor. Bu temalar oyun mekaniği ve oyunun ana kahramanı Madeline’in iç diyaloglarıyla aktarılıyor. Işığa duyarlı veya renk körü olan oyunculara özel grafik ayarlamalarının yapıldığı Celeste, oyunculara pek çok ayarı özelleştirme imkanını veriyor.

Diablo 3

Yeni Nintendo Switch OLED'iniz için en iyi oyunlar (2022)En iyi aksiyon RPG’lerinden biri olan Diablo 3, hâlâ ücretsiz mevsimsel içeriklerle destekleniyor. Oyunun Switch versiyonu en iyi uygulaması olmasa da, Nintendo’nun konsolu pürüzsüz bir deneyim sunuyor. Diablo 3’ü her yerde oynama imkanının Switch versiyonuna ekstra bir boyut kazandırdığını da belirtmek gerekiyor.

Rebel Galaxy Outlaw

Yeni Nintendo Switch OLED'iniz için en iyi oyunlar (2022)Rebel Galaxy Outlaw, Wing Commander: Privateer and Freelancer gibi eski tarz uzay korsanlığı oyunlarına yönelik bir sevgi gösterisi olarak değerlendirilebilir. Etkilendiği oyunu modernleştiren Rebel Galaxy Outlaw, daha kolay kumanda edilebilen bir deneyim sunuyor. Oyuncular kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye çalışırken, karşılarına çıkan zorlu engelleri de aşmaya çalışıyor.

Spiritfarer

Yeni Nintendo Switch OLED'iniz için en iyi oyunlar (2022)Elle çizilmiş gibi görünen ve müzikleriyle de farklı çağrışımlar yapan Spiritfarer’da bir Studio Ghibli filmi hayat bulmuşa benziyor. Oyunda oyunculardan asi ruhlarla ilgilenmeleri ve ölümden sonraki yaşamlarında yarım kalan işlerini tamamlamaya yardımcı olmaları isteniyor. Spiritfarer çiftçilik ve el işçiliği unsurlarıyla Stardew Valley veya Animal Crossing gibi oyunları da hatırlatıyor. Bu oyun da en iyi Nintendo Switch oyunları arasına giriş yapıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony yeni hareket izleme aygıtı Mocopi ile metaverse alanına giriyor

Sony, sanal gerçeklik üzerinden sohbet gibi metaverse uygulamalarında dijital bir avatarı gerçek zamanlı olarak kontrol etmek için kullanılabilen, taşınabilir ve hafif bir hareket yakalama...

Netflix Emily in Paris’in yeni sezon fragmanını paylaştı

Emily in Paris 3. sezon bölümleriyle çok yakında izleyicilerle buluşacak. Yeni bölümler için geri sayım devam ederken, Netflix dizinin 3. sezonunu resmi fragmanını ve...

Microsoft’tan Windows 11 yüklü sistemlerde yaşanan oyun sorunlarını çözen güncelleme

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarına bazı oyun performansı sorunlarını gideren bir güncellemenin önizlemesini sunuyor. Yazılım üreticisi, en son 2022 Güncellemesine (22H2) yükselten bazı Windows 11...

ÖNE ÇIKANLAR