YouTube Logan Paul’un kanalında reklam gösterimine yeniden başladı

youtube logan paulYouTube Logan Paul’un kanalında reklam gösterimini yaklaşık iki hafta önce “geçici” olarak durdurmuştu. Şirketten o dönemde yapılan açıklamada Paul’un diğer içerik sahipleri ve reklam verenler için zararlı olabilecek bir eylemde bulunduğu belirtilmişti.

Polygon’da yer alan habere göre, YouTube Paul’un kanalında reklam gösterimine 27 Şubat itibarıyla tekrar başladı. Ancak bu durum, Paul’un tamamen affedildiği anlamına gelmiyor. YouTube’un yıldız ismini 90 gün boyunca izleme sürecine tabi tutacağı belirtildi.

Bu 90 günlük süre boyunca Paul videolarından para kazanmaya devam edebilecek. Ancak videoları YouTube’un Trendler bölümünde gösterilmeyecek. Buna ek olarak, Paul’un kanalına abone olmayan ama videoları kaçırmadan izleyenlere de yeni video bildirimi gönderilmeyecek.

Paul’un YouTube kanalı, 2017’nin sonunda intihar etmiş bir kişinin göründüğü bir videoyu yayınlamasından bu yana mercek altında. Yoğun tepkiyle karşılaşan Paul, videoyu geri çekmesine rağmen tepkilerden kurtulamamıştı. YouTube o dönemde ilk olarak Paul’u “Preferred” isimli reklam programından çıkarmış ve YouTube Red projelerini iptal etmişti.

YouTube Logan Paul’e çeşitli yaptırımlar uygulasa da, bu yaptırımların uzun vadeli olmadığını hissettirmişti. YouTube CEO’su Susan Wojcicki, şubat ayının başında yaptığı bir açıklamada Paul’un platformdan atılmasını gerektiren bir durum olmadığını belirtmişti.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın