WhatsApp’tan yeni özellikler: Hareketli çıkartmalar, QR kod desteği, masaüstünde koyu mod

WhatsApp, genel yapıları itibarıyla sade ancak oldukça popüler olan uygulamalarına yeni özellikler ekliyor. Telegram, WeChat ve iMessage gibi servislerde kullanılan hareketli çıkartmalar, son güncellemeyle WhatsApp’a da geliyor. WhatsApp mart ayında mobil cihazlara getirdiği koyu mod desteğinin kapsama alanını genişletirken, kullanıcılarının işini kolaylaştıracak başka yenilikler de sunuyor.

Söz konusu yeniliklerden birisi profiller için QR kod desteği. Artık her WhatsApp hesabının bir QR kodu olacak. Bu kod sayesinde kişileri adres defterine manuel olarak eklemek yerine kodu taratmak yetecek. Facebook’un diğer servislerinde bir süredir sunduğu bu özellik, sonunda WhatsApp’ta da kullanıcılarla buluşuyor.

Grup video görüşmeleri, son zamanların yükselen trendleri arasında yer alıyor. Küresel koronavirüs salgınının başlamasının ardından bu alandaki imkanlarını geliştiren WhatsApp, son güncelleme paketinde de grup video görüşmelerini ihmal etmemiş. Artık grup sohbetlerinde kullanıcılar katılımcılardan birinin görüntüsünün üstüne dokunduklarında o kişinin ekrandaki görüntüsü büyüyecek. Buna ek olarak, toplam katılımcı sayısının 8 veya daha az olduğu gruplarda tek dokunuşla görüntülü sohbet başlatılabilecek.

Koyu mod desteğinin kapsama alanına masaüstü ve web uygulamaları da eklenirken, WhatsApp’ın Durum özelliğine artık KaiOS platformunun yüklü olduğu cihazlar üzerinden de erişilebileceği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo Reno 6 Pro sızıntısı işlemci seçeneklerini gösteriyor

WhatsApp masaüstü için koyu mod desteğini, grup video görüşmedeki iyileştirmeleri ve KaiOS için durum desteğini hemen dağıtıma çıkardı. Hareketli çıkartmalar ve profil QR kodları içinse biraz daha beklemek gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...