SpaceX Starship SN10 test uçuşundan yeni görüntüler paylaştı

SpaceX Starship SN10 prototipi kısa süre önce yüksek irtifa testini gerçekleştirmişti. Bu testte inişten birkaç dakika sonrasına kadar da işler yolunda gitmişti. SpaceX, bu testin önemli anlarını gösteren bir özet videosunu paylaştı.

Bu videoda uzay aracından çekilen görüntülerin yanı sıra roket motorlarının iniş sırasında çekilmiş görüntüleri de bulunuyor. İniş sırasında ayakların açılması ve SN10’un iniş sırasında bir bulut kümesinin oturması da görülebiliyor.

Prototipin patlamasını ise videoda görmek mümkün olmuyor. SpaceX’in yaşanan problemin tekrarlanmasını engellemek için gerekli adımları attığını belirten şirketin CEO’su Elon Musk, SN11’in de uçuşa neredeyse hazır olduğunu dile getirdi.

SpaceX, Starship SN10 videosunda prototipin test uçuşundaki başarısına odaklanıyor. Videonun YouTube’daki tanımında testin tüm süreçlerinin başarıyla tamamlandığının altı çiziliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
NASA Mars helikopterinin yazılımını güncelleyecek

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...