Slack CEO’sundan yeni özellikler için ipuçları

Popüler kurumsal haberleşme platformu Slack, önümüzdeki dönemde kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya hazırlanıyor. Bu özellikler arasında zamanlanmış mesajlar, Instagram tarzı hikayeler, kısa sesli ve görüntülü mesajlar bulunuyor.

The Verge sitesinin podcast’ine konuşan Slack’in CEO’su Stewart Butterfield, şirketin zamanlanmış mesajlar için gerekli API’ları yerleştirdiğini ve bu özelliğin bir noktada kullanıcılara sunulacağını belirtti. Butterfield, G Suite gibi rakiplerde bu özelliğin hâlihazırda mevcut olduğunu da hatırlattı.

Butterfield, Slack’in kullanıcıların “daha sonra geri dönmeyi isteyebilecekleri” şeylerin kaydını tutmasını kolaylaştıracak araçlar sunacağını da belirtti. Bu doğrultuda yukarıda bahsi geçen zamanlama özelliklerinin yanında kullanıcılara bildirimler üzerinde daha fazla kontrol imkanı sunulması da planlanıyor. Ancak bunun ne şekilde sağlanacağı konusunda henüz somut bir bilgi verilmiş değil.

Butterfield, Slack’in kanallara Instagram hikayelerini hatırlatan bir arayüz ekleyebileceğini de belirtti. Böylelikle ekiplerin geniş ölçekli proje güncellemeleri konusunda kısa mesajların sunduğundan daha farklı şekilde iletişim kurmalarının mümkün hâle gelmesi amaçlanıyor.

Şu aralar Zoom gibi görüntülü görüşme platformları önem kazansa da, Slack’in bu alana girmeye niyeti yok gibi görünüyor. Butterfield, şirketinin bunun yerine eş zamanlı olmayan video ve sesli iletişim çözümlerine odaklanacağını dile getirdi. Bu yaklaşım çerçevesinde iMessage ve WhatsApp gibi servislerde bulunan yazılı ve görüntülü mesaj özelliklerinin Slack’e eklenmesi planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Türk Telekom 2021 yılına hızlı başladı, işte en son abone sayıları

Butterfield tarafından dile getirilen bu özelliklerin hangilerinin Slack kullanıcılarıyla buluşacağı ve bunun ne zaman gerçekleşeceği konusunda bir şey söylemek pek kolay değil. Ancak zamanlanmış mesajlar konusunda verilen bilgiler, bu özelliğin gelişinin çok uzak olmadığını gösteriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Video: Apple AirTag Kutusundan Çıkıyor (Ön İnceleme)

Apple'ın 20 Nisan'daki İlkbahar etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen yeni ürünlerden biri de AirTag olmuştu. Bu eşya takip cihazı hafta içinde Türkiye'de de satışa sunuldu ve...

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...