Teknoloji

Samsung Galaxy Watch 4 için elma kabuğundan yapılmış saat kayışları

samsung galaxy watch 4 kayış
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Samsung, Galaxy Watch 4 için elma kabuğu da dahil olmak üzere geri dönüştürülebilir ve çevre dostu malzemelerden yapılmış altı sınırlı üretim saat kayışını duyurdu. Seri, önceki koleksiyonlarında geri dönüştürülmüş malzemeler kullanan bir moda tasarımcısı olan Sami Miró ile iş birliği içinde tasarlandı. Kayışlar cuma günü 39.99 dolardan başlayan yurt dışı fiyatlarıyla satışa sunuldu.

Koleksiyon içinde altı tasarım yer alıyor. “Midnight Black” ve “Stratus Sky” bantları, “meyve endüstrisinden geri kazanılmış” yüzde 100 elma kabuğu kabuğundan yapılmıştır. Samsung, malzemenin “birinci sınıf deri görünümüne” sahip olduğunu, ancak hayvanlardan elde edilmediğini açık biçimde dile getiriyor. Diğer dört tasarım (“Aurora Night”, “Cloud Navy”, “Earth Sunrise” ve “Dawn Atlas”), Samsung’un geri dönüştürülebilir olduğunu söylediği termoplastik poliüretan (TPU) malzemeden yapılmış.

Saat kayışlarının yanı sıra Samsung, Google Play mağazasından indirilebilecek tamamlayıcı üç ücretsiz saat yüzü koleksiyonunu da kullanıma sunuyor.

samsung galaxy watch 4 kayış

Tabii ki, en sürdürülebilir seçim her zaman akıllı saatinizle birlikte gelen saat kayışını kullanmak olacaktır, ancak saati satın aldıktan sonra ek bir saat kayışı satın almayı düşünenler için, çevresel ayak izini azaltmak amacıyla biraz çaba sarf edildiğini bilmek güzel olacaktır. Umarız Samsung, gelecekteki akıllı saatlerinde bu malzemeleri yalnızca isteğe bağlı aksesuarlarda değil, standart aksesuarlarında da kullanır.

Aslında Samsung, ambalajlarında zaten geri dönüştürülebilir malzemeler kullanıyor. Geçen yıl itibarıyla ABD, Çin ve Avrupa’daki tesisleri yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışıyor. Güney Kore gibi tüm bölgeler için durum böyle değil, ancak Samsung bunun üzerinde çalıştığını söylüyor. Ancak, özellikle tamir edilebilirlik söz konusu olduğunda, cihazlarının çevresel etkilerini azaltmak için hâlâ yapacağı çok iş var gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER