Teknoblog Ürünler Dijital Fotoğraf Makinesi Panasonic’ten tam kontrollü, 1080i HD video kayıt yetenekli Lumix FZ47 ve giriş...

Panasonic’ten tam kontrollü, 1080i HD video kayıt yetenekli Lumix FZ47 ve giriş seviyesi Lumix LS5

PAYLAŞIN

Panasonic’in en yeni bas-çek dijital fotoğraf makinesi olan Lumix FZ47 sahip olduğu Creative Control modu ile hem video hem de fotoğraf çekimi sırasında kullanıcılara tam kontrol imkânı sunuyor.

12.1 megapiksel çözünürlük destekli bu süper zumlu makine saniyede 30 çerçeve hızında 1080i HD video kaydı yapabiliyor. 3 inç’lik LCD ekranlı ve 24x’lik Leica zum lensli bu makine 25 mm’lik geniş açılı odak uzunluğuna sahip. Öte yandan FZ47 bir yandan video kaydederken bir yandan da 3.5 megapiksellik fotoğraflar çekebiliyor.

Daha az güçle de yetinebileceklerini düşünenler için Panasonic giriş seviyesi Lumix LS5’i sunuyor. 14.1 megapiksellik sensöre sahip olan bu makine optik görüntü dengeleyicisi, 720p video gibi özelliklere sahip ve bir çift AA pille çalışıyor. Panasonic FZ47 gelecek ay yurtdışında 400$’lık fiyat etiketiyle piyasada olacak. LS5’in ise kasımda çıkması bekleniyor.

İlgili – Engadget

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Panasonic değiştirilebilir lensli yeni aynasızı Lumix G9'u tanıttı

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz