Teknoloji

Nothing CEO’su Carl Pei, kullanıcıların beğeneceği Nothing OS 3.0 özelliğini sızdırdı

nothing os 3.0

Nothing Phone’un bir sonraki büyük güncellemesi olacak Nothing OS 3.0, muhtemelen Nothing Phone (2a) Community Edition ile aynı dönemde tanıtılacak. Söz konusu cihaz, hayranlar tarafından tasarlanan bazı donanım değişikliklerini içerecek. Ayrıca, telefonun duvar kağıtları ve ambalajları da topluluk tarafından oluşturulacak. Nothing Community, telefonun pazarlamasına da yardımcı olacak.

Nothing’in kurucusu ve CEO’su Carl Pei, Nothing OS 3.0’a dahil edilecek bazı yeni özellikleri gösteren bazı görüntüler paylaştı. Pei, kilit ekranı için yeni yetenekler ve Hızlı Ayarlar’a gelecek etkileşimli nokta animasyonlarını ortaya çıkardı. Pei, bu görüntüleri “X” hesabında paylaştı.

Paylaşılan görüntülerden biri, Nothing kullanıcıları için mevcut üç farklı kilit ekranı özelleştirmesini ortaya koyuyor. İlk olarak, Saat, gün ve tarihi gösteren Varsayılan görünüm var. İkinci olarak, noktalar halinde zamanı ve ekranda hava durumu, hızlı işlemler için kısayol ve tarihi gösteren üç widget bulunan Saat + Widget seçeneği bulunuyor. Üçüncü kilit ekranı özelleştirmesi ise Genişletilmiş Widget Alanı olarak adlandırılıyor. Bu örnek, analog bir saati, büyük bir tarih kutusunu ve hızlı işlemler, hava durumu ve kişiler için widget’ları gösteriyor.

Bunun yanı sıra Pei, üç farklı katmandan oluşacak olan Etkileşimli Nokta Animasyonu hakkında bilgi paylaştı: Giriş görüntü katmanı, canlı etkileşim katmanı ve nihai çıktı katmanı.

Nothing OS 3.0’ın yeni bir yerleşik galeri ve topluluk uygulaması içermesi bekleniyor. Pei, Nothing OS 3.0 hakkında resmi duyurunun Eylül ayında yapılacağını söylüyor. Geçen yıl ağustos ayında şirket Nothing OS 2.0‘ı yayımlamıştı. Güncelleme Nothing Phone (1), Nothing Phone (2) ve Nothing Phone (2a) için geçerli olacak.

Pei, Nothing OS 3.0’ın yaklaşan çıkışı hakkında o kadar heyecanlıydı ki, kilit ekranı özelleştirmeleri hakkında bilgi paylaşma ihtiyacı hissetti. Pei, gönderisinde “Bu sızıntı için şimdiden ekipten özür dilerim… ama çok heyecanlıyım!” diye yazdı. Ancak, daha önce de kişisel sosyal medya hesaplarını hem OnePlus’ta (ki kurucu ortağıdır) hem de Nothing’de yaklaşan telefonlar hakkında bilgi sızdırmak için kullandığı biliniyor.

Sonuç olarak, Nothing OS 3.0, kullanıcıların beklentilerini karşılayacak ve cihazlarına yeni bir soluk getirecek bir dizi yenilikle birlikte geliyor. Özellikle kilit ekranı özelleştirmeleri ve etkileşimli nokta animasyonları, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek gibi görünüyor. Resmi duyuru Eylül ayında yapılacak ve Nothing Phone (1), Nothing Phone (2) ve Nothing Phone (2a) sahipleri bu güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyor. Bu arada, Nothing Community’nin katkılarıyla, Nothing Phone (2a) Community Edition’un da büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER