Netflix Karışık Oynat özelliğini bu yıl kullanıcılarına sunacak

Netflix’in Karışık Oynat özelliği geçen yıl test edilmeye başlanmıştı. Bu özelliğin 2021’in ilk yarısında kapsamlı şekilde sunulması bekleniyor. Variety, bu özelliğin şirketin en son finansal sonuçlarının açıklandığı toplantıda duyurulduğunu kaydetti.

Test aşamasında, Karışık Oynat özelliği izleme geçmişinize bağlı olarak içeriklerin seçilmesini sağlıyordu. Bu da Netflix’in içeriklerle dolu ana ekranı içinden ne seçeceğiniz konusunda kararsızlığa düşmeden bir şeyler izleme imkanı elde etmenize yardımcı oluyordu.

Netflix’in operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı ve baş ürün sorumlusu Greg Peters, bu özelliğin, kendilerine göz atmayı tamamen atlamak ve tek bir düğmeye tıklayarak anında bir şeyler izlemeye başlamak istediklerini ileten kullancılar için tasarlandığını söyledi. Netflix, özellik testleri sırasında profil seçme ekranına bir “Karışık Oynat” düğmesi ve menüsünde bir “Bir Şey Oynat” seçeneği eklemeyi denedi.

Şimdi en büyük soru, Netflix’in bu özelliği ne diye adlandıracağı. Eş-CEO Reed Hastings, kazanç raporu oturumu sırasında, doğrudan en üstteki arama sonucuna atlayan Google arama özelliğinden yola çıkarak ona “Kendimi Şanslı Hissediyorum” diyebilecekleri şeklinde küçük bir şaka yaptı. Ancak Peters bu fikri hızla reddetti. “Bundan daha iyi bir şey bulacağız, bu yüzden bunun için hazır olun. Çıktığı zaman göreceksiniz.”dedi Peters.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Mozilla Microsoft'un varsayılan tarayıcı engellerini aşmanın yolunu buldu

Shuffle Play, Karışık Oynat veya adı ne olursa olsun, bu özellik izlenecek içeriği bulmayı kolaylaştırmak için Netflix’in sunduğu diğer girişimlere katılacak. Geçen yıl da servise yeni, popüler ve gelecek içeriğin bir kombinasyonunu içeren bir “Yeni ve Popüler” sekmesi eklenmişti.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...