Netflix karıştır butonuyla ne izleyeceğini bulamayanlara yardım edecek

Netflix’te ne izleyeceğinize karar veremiyor musunuz? Netflix, yakında sunmaya başlayacağı “Karıştır” düğmesi sayesinde kararsızlığınızı yenmenizde size yardımcı olacak.

Filmler ve TV dizileri için getirilecek olan bu yeni özellik sayesinde akşamları evde, aile bireyleri veya arkadaşlar arasında neyin izleneceğine dair tartışmalar da son bulabilir. Kararı Netflix’e bırakmak herkes için adil bir çözüm olacaktır. Netflix, bu karıştır düğmesinin testlerini temmuz ayından beri gerçekleştirdiğini kaydetti.

Netflix, bu özelliğin nasıl görüneceğine dair birtakım farklı şekilleri de test ediyor gibi görünüyor. Örneğin, bazı kullanıcılarda “Bir şeyler Oynat” şeklinde bir düğme çıkıyor. Netflix’ten Variety‘e konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Umulan, kesinlikle bir şeyi üretmektir.” deniliyor. Yurt dışındaki Netflix kullanıcıları bu test kapsamında farklı gösterim şekillerini görüyor.

The Verge sitesinin belirttiğine göre, “Bir şeyler Oynat” düğmesine tıklatıldığında, Netflix’in Umbrella Academy adlı yapımı başlatılıyor, “çünkü Örümcek Adam‘ın izlendiği” şeklinde bir ifade de gösteriliyor. Anlaşılacağı üzere, geçmişte izlenenlerden yola çıkılarak rastgele oynatılacak içerik seçiliyor.

Netflix daha önce de belirli bir TV dizisinin rastgele bir bölümünü oynatmayı sağlayan özellik test etmişti. Ancak tüm içerikler genelinde sunulması planlanan karıştırarak oynatma özelliği daha kullanışlı görünüyor. Şirketten yapılan açıklamada ise, “Bu testleri farklı ülkelerde ve farklı dönemlerde gerçekleştiriyoruz ve yalnızca insanlar bunları yararlı bulursa geniş çapta kullanılabilir hale getiriyoruz.” ifadesi kullanıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple TV Plus abone sayısı için dikkat çekici öngörü

iPhone 13 Pro İncelemesi

Apple geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dört farklı iPhone modeliyle tüketicilerin karşısına çıktı. Bunlardan ikisi "normal" olarak nitelendirebileceğimiz; ekran, işlemci, pil, yazılım...

Apple’ın yeni MacBook çipleri M1 Pro ve M1 Max adlarını taşıyabilir

Apple'ın "Unleashed" etkinliğinin başlamasından bir günden az bir zaman kala dedikodular devam ediyor. MacRumors tarafından verilen habere göre, Bloomberg'den Mark Gurman, yaygın olarak beklenen...

Apple Watch Series 7 Ön İnceleme – Video

Apple'ın Eylül etkinliğinde tanıtılan Apple Watch Series 7 cuma günü itibarıyla Türkiye'de de, dünya ile aynı anda satışa sunuldu. Apple'ın en yeni akıllı saati...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun