Motorola bu yıl içinde üç yeni akıllı saat çıkarmaya hazırlanıyor

Motorola daha önce Moto 360 ile akıllı saat pazarına giriş yapmıştı. Yuvarlak kasalı ilk akıllı saatlerden biri olan Moto 360, kimilerince patlak lastiğe benzetilse de; yeni bir yaklaşımın öncülerinden olmuştu. Giyilebilir ürün pazarına bir süreliğine ara veren Motorola, yeniden sahaya çıkmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Sızan bir belge, şirketin üç yeni akıllı saat üstünde çalışıyor.

Bu bilginin kaynağının Motorola olmadığını belirtmek gerekiyor. Yatırım şirketi CE Brands ve iş ortağı eBuyNow tarafından hazırlanan bir yatırımcı sunumundan alınan slaytta Motorola’nın akıllı saatleri görülüyor. eBuyNow’ın Motorola’nın akıllı saatlerini ürettiğini unutmamak gerekiyor. Şirketin portföyüne bir anda üç yeni akıllı saat birden eklemesinin ilginç bir tercih olduğu söylenebilir.

Piyasaya çıkacak ilk ürün, Moto G olarak anılan akıllı saat olacak. Haziran ayında çıkacağı belirtilen Moto G, yuvarlak ekranı ve iki kenar butonuyla standart bir akıllı saat profili çiziyor. Moto G isminin tercih edilmesi, saatin orta segmentte konumlandırılması ihtimalini kuvvetlendiriyor. Bu saatte Qualcomm Snapdragon Wear işlemcinin eski bir versiyonunun kullanılabileceği belirtiliyor.

motorola akıllı saat Temmuz ayında ise Moto Watch ve Moto One’ın kullanıcıların karşısına çıkacağı görülüyor. Moto Watch görüntüsü itibarıyla Apple Watch’a bir hayli benziyor. Moto One ise ismi itibarıyla saf Wear OS deneyiminin ön planda olacağı bir saat izlenimi veriyor. Bu saatin Motorola One serisi akıllı telefonların bir uzantısı olacağı söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Edge'in şifre yöneticisi şimdi mobil uygulamalara giriş için kullanılabiliyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
LG yeni nesil PuriCare yüz maskesine mikrofon ve hoparlör ekliyor

Motorola için gündeme gelen yeni akıllı saat iddialarının zamanlaması da ilginç görünüyor. Samsung’un da yeniden Wear OS işletim sistemli bir akıllı saat çıkaracağı söyleniyor. Tüm bu gelişmeler, Google’ın akıllı saat platformuna olan ilginin arttığını düşündürüyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...