Microsoft Cloud PC servisini yakında duyurabilir

Microsoft, Windows 10 için yeni bir mağaza deneyimi hazırlamanın yanı sıra bir taraftan da Cloud (Bulut) PC servisi üzerinde çalışıyor. ZDNet sitesinin haberine göre, Azure tabanlı servis haziran ayında veya temmuz ayının ilk günlerinde faaliyete geçebilir.

Cloud PC servisiyle kullanıcıların Windows bilgisayarlarına uzaktan erişebilmeleri ve Office gibi uygulamaları kullanabilmek mümkün olacak. Bunun sıklıkla cihaz değiştirenlerin ve her yerden aynı masaüstüne erişmek isteyenlerin seveceği bir imkan olduğunu tahmin etmek pek zor değil.

Sistemi güçlü olmayan ancak internet bağlantısı yeterince hızlı olan kullanıcılar için de Cloud PC hizmeti faydalı olabilir. Şirketler, bu hizmet sayesinde çalışanlarına baz donanıma sahip cihazlar verebilir ve Windows 10 şebekelerini de Cloud PC üzerinden yönetebilir.

Microsoft’un bu hizmeti yönetilen bir Microsoft 365 deneyimi olarak pazarlayacağı söyleniyor. Şirketin kullanıcı başına tek bir fiyat uygulayacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor. Ancak Microsoft’un bellek ve depolama alanına bağlı olarak farklı fiyatlar uygulayabileceği de konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
MIUI 13'ün çıkış tarihi için yeni iddia

Cloud PC servisiyle llgili detayların Microsoft Build 2021 konferansında paylaşılabileceği söyleniyor. 25-27 Mayıs arasında gerçekleşecek konferansta yapılacak bir duyuru, Cloud PC servisinin çıkışı için işaret edilen zaman aralığıyla da örtüşüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...