Microsoft Cloud PC servisini yakında duyurabilir

Microsoft, Windows 10 için yeni bir mağaza deneyimi hazırlamanın yanı sıra bir taraftan da Cloud (Bulut) PC servisi üzerinde çalışıyor. ZDNet sitesinin haberine göre, Azure tabanlı servis haziran ayında veya temmuz ayının ilk günlerinde faaliyete geçebilir.

Cloud PC servisiyle kullanıcıların Windows bilgisayarlarına uzaktan erişebilmeleri ve Office gibi uygulamaları kullanabilmek mümkün olacak. Bunun sıklıkla cihaz değiştirenlerin ve her yerden aynı masaüstüne erişmek isteyenlerin seveceği bir imkan olduğunu tahmin etmek pek zor değil.

Sistemi güçlü olmayan ancak internet bağlantısı yeterince hızlı olan kullanıcılar için de Cloud PC hizmeti faydalı olabilir. Şirketler, bu hizmet sayesinde çalışanlarına baz donanıma sahip cihazlar verebilir ve Windows 10 şebekelerini de Cloud PC üzerinden yönetebilir.

Microsoft’un bu hizmeti yönetilen bir Microsoft 365 deneyimi olarak pazarlayacağı söyleniyor. Şirketin kullanıcı başına tek bir fiyat uygulayacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor. Ancak Microsoft’un bellek ve depolama alanına bağlı olarak farklı fiyatlar uygulayabileceği de konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Canlı Metin sadece macOS Monterey yüklü M1 Mac'lere özel kalmayacak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
WhatsApp iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşıma özelliğini test ediyor

Cloud PC servisiyle llgili detayların Microsoft Build 2021 konferansında paylaşılabileceği söyleniyor. 25-27 Mayıs arasında gerçekleşecek konferansta yapılacak bir duyuru, Cloud PC servisinin çıkışı için işaret edilen zaman aralığıyla da örtüşüyor.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...