LG Rollable ile akıllı telefon tasarımına yeni bir soluk kazandırmayı amaçlıyor

LG, bu yıl kendini yeniden keşfetmeye adadı ve bunun için farklı çalışmalar yapıyor. Sırasıyla “normal” ve deneysel nitelikte akıllı telefonlar için Universal ve Explorer adlı yeni ürün grupları oluşturdu. Ayrıca, telefonlarını akılda daha kalıcı hale getirmek için tek harf ve rakamlardan uzaklaşan yeni bir adlandırma sistemini benimsedi. LG Velvet ve LG Wing’den sonra, şirketin bir sonraki sıra dışı telefonu LG Rollable olabilir. Bu tahmin, Avrupa’da gerçekleştirilen bir ticari marka başvurusuna dayanıyor.

Samsung artık katlanabilir telefonlarıyla akıllarda yer ediyor. LG de döndürülebilir veya rulo yapılabilir ekranlarla kendisine akıllarda bir yer etmeye çalışıyor olabilir. Şirket hâlihazırda piyasada bulunan döndürülebilir bir OLED TV modelini sunuyor. Şimdi bu teknolojiyi daha taşınabilir boyutlarda sunması da an meselesi gibi görünüyor.

LetsGoDigital, LG’nin LG Rollable adı için daha bu hafta içinde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisine bir ticari marka kayıt başvurusunda bulunduğunu kaydetti. Başvuru dosyasındaki metin, bunun LG’nin halihazırda mevcut olan katlanabilir TV ürün serisiyle ilgili olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Hepsinin akıllı telefonlarla ilgili olduğunu açık şekilde anladığımız; cep telefonlarından, kablosuz kulaklıklardan, pil şarj cihazlarından ve hatta elektronik dokunmatik ekran kalemlerinden bahsediyor.

lg rollable

LG’nin rulo yapılabilir cihazlarla ilgili tutkuları şimdiye kadar sır değildi. ABD’de kayıt altına alınan yeni bir patent, şu anda Explorer hattında bulunan ve Project B olarak bilinen bu telefonun alabileceği oldukça ilginç bir şekli gösteriyor. LG Rollable adını taşıyacağı iddia edilen cihaz, kızaklı mekanizmaya yerleştirilmiş bir ekran barındırmayacak. Bunun yerine ekran telefonun yanından kayarak büyüyecek ve cihaz kareye yakın ekran biçimine sahip bir tablete dönüşecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

Bu özel biçim ile ilgilenen tek şirket LG değil. TCL, kendi katlanabilir telefon konsepti için bir değil, iki prototip sergiliyordu. Ancak Çinli şirket henüz gerçek bir ürünle piyasada boy göstermedi. LG’nin ise 2021’in ilk çeyreğinde bu sözü edilen ürünü tanıtması bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...