Huawei’den sürpriz oyun konsolu hamlesi mi geliyor?

Oyun konsolu denince akla gelen ilk markalar Sony, Microsoft ve Nintendo oluyor. Bu gruba yakında yeni bir üreticinin daha katılacağı söyleniyor. Weibo’da yapılan bir paylaşıma göre, Huawei MateStation isimli bir oyun konsolu üzerinde çalışıyor. Hyundai’nin aynı zamanda bir dizüstü oyun bilgisayarı geliştirdiği de iddia ediliyor.

Huawei, ilk dizüstü oyun bilgisayarını geçtiğimiz yıl tanıtan Honor’u yılın sonlarında satmıştı. Bu da şirketin giderek büyüyen oyun pazarındaki portföyünün boşalmasına neden olmuştu. Huawei, bu açığı daha güçlü bir şekilde doldurmaya kararlı görünüyor.

Eğer bu iddia gerçekse, Huawei’yi güçlü rakipler bekliyor. MateStation’ın rakipleri arasında PlayStation 5, Xbox Series X ve S ile Nintendo Switch gibi popüler konsollar bulunacak. Huawei’nin MateStation için Çin’in önemli teknoloji şirketlerinden Tencent ile birlikte çalışacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Huawei’nin oyun konsolu çıkarması durumunda ilk önce sadece Çin’e odaklanabileceği söyleniyor. Şirketin önceliği burada popüler oyunlara verebileceği belirtiliyor. Çin’deki pazarın büyüklüğünü düşününce bu mantıklı bir tercih gibi görünüyor.

Bu noktada Sony ve Microsoft’un Çin’de dünyanın geri kalanı kadar popüler olmadığını da hatırlatmak gerekiyor. Dolayısıyla Huawei MateStation için ciddi bir şans olduğu söylenebilir. Huawei’nin bu şansı değerlendirip değerlendirmeyeceği zamanla anlaşılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xbox Series X görünümünde mini buzdolabı geliyor - Video

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xbox Series X görünümünde mini buzdolabı geliyor - Video

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....