Huawei Harmony OS için akıllı telefon betasını gelecek ay paylaşacak

ABD’de yeni bir başkan göreve gelecek olsa da, Huawei için eski günlere dönüşün pek kolay olmayabileceği belirtiliyor. Mobil ekosistemi için kendisine Google’ın servislerinden farklı bir yol çizen Çinli üretici, bu yolculuktaki önemli adımlardan birini atmaya hazırlanıyor. Huawei, Harmony OS platformu için hazırlanan ilk akıllı telefon betasını geliştiricilerle buluşturacak.

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu’nda yazılım geliştirme departmanının başkanlığını yürüten  Wang Chenglu, açık kaynaklı platformun 18 Aralık itibarıyla geliştirici erişimine açılacağını belirtti. Beta sürümünün çalıştırıldığı ilk demo cihazları da 2021’in ilk iki ayında geliştiricilere ulaştırılacak.

Dr. Wang, Huawei’nin tüm personelinin Harmony etrafında yeni bir ekosistem oluşturmak için çalıştığını ve her şeyin planlandığı gibi gittiğini belirtti. 2021’in ilk çeyreğinde gelecek geri bildirimler doğrultusunda herkese açık beta sürecinin de nisan ayı itibarıyla başlaması planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Redmi'nin ilk oyun telefonunun özellikleri için yeni iddialar

Wang’in verdiği bilgiye göre, Huawei telefonlarının yüzde 90’ını Harmony OS güncellemesini almaya hazır durumda. ABD’nin yeni yönetimiyle birlikte tavrının yumuşaması ve Huawei ile Google arasındaki engellerin kalkması muhtemel olsa da, Çinli üreticinin Harmony OS ile çıktığı yolculuktan vazgeçmesi beklenmiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...