Teknoblog Mobil Google Buzz iPhone’da nasıl çalışıyor? – Galeri

Google Buzz iPhone’da nasıl çalışıyor? – Galeri

PAYLAŞ

Google’ın konum tabanlı sosyal ağ servisi Buzz’ı iPhone üzerinde test ettik. Safari internet tarayıcısından buzz.google.com adresine girerek bulunduğunuz yerle ilgili birşeyler yazmaya başlayabilirsiniz. Aslında illâ ki bulunduğunuz yerle ilgili birşey yazmak zorunda değilsiniz, içinizden ne geliyorsa onu yazın.

Google Buzz’ı kullanmak için bir Google hesabına ihtiyacınız var. Gmail hesabı dışında bir Google hesabı da olabilir. Örneğin biz @sabrikustur.net alan adı altında bir Google hesabı kullandık. Kullanıcı girişi yaptıktan sonra karşınıza çıkacak birkaç bildirim penceresinde yer alan konum bilgisi erişim izin isteklerine onay vererek Google Buzz uygulamasının bulunduğunuz yeri belirlemesine imkan tanıyabilirsiniz. Kapalı ortamda olduğumuz için tam konumumuz belirlenemedi, bunun yerine yakın yerler listelendi. Listelenen yerler de çok uzak sayılmaz, kuş uçuşu 100 m uzaklıkta sayılırız. Konum belirlemesi yapıldıktan sonra Twitter’daki gibi mesajınızı yazıp yapıştırabilirsiniz. Harita modu sayesinde kimler mesaj yazdıysa bunları harita üzerinde görmeniz de mümkün. Yazının devamında Google Buzz’ın iPhone’daki ekran görüntülerinden oluşan galeriyi bulabilirsiniz.

Galeri: iPhone’da Google Buzz
[nggallery id=239]

Önceki HaberGoogle Buzz konum bazlı mobil servislerini yeni bir boyuta taşıyacak
Sonraki HaberPanasonic’ten yeni 3D Blu-ray kaydediciler, oynatıcılar
  • iPad Cases

    Google Buzz’i inceledim. Guzel sade bir arayuz yapmislar. Ayrica diger sosyal networklere entegre olmasi da baska bir arti.