Teknoloji

Google Drive’a Android için yeni filtreler eklendi

google drive

Google’ın bulut depolama çözümü Google Drive, sürekli eklenen yeni özellikleri ve yüksek güvenilirliği ile kullanıcıların tercihi olmaya devam ediyor. Google, platformlar arası uyumlu uygulamasına sürekli yeni özellikler eklemesiyle tanınıyor. Şirketin son hamlesi, Android’deki Google Drive uygulamasına yeni filtreler eklemek oldu. Bu özellik, iOS sürümüne eklendikten bir ay sonra Android kullanıcıları ile buluştu.

Google Drive’a kolay dosya bulma imkanı sunan yeni filtreler

Google, Android için Google Drive uygulamasına getirdiği son güncelleme ile kullanıcılara dosyalarını bulmada büyük kolaylıklar sağlıyor. Ekranın üst kısmındaki arama çubuğunun hemen altında yer alan filtre kategorileri, dosyaları Dosya Tipi, Sahipler ve Son Değiştirilme tarihi gibi kriterlere göre filtrelemenize olanak tanıyor. Bu, dosyaları bulmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Arama sonuçları sayfasında daha fazla filtre seçeneği ile aradığınız dosyayı daraltabilirsiniz.

Google Workspace kullanıcılarının tamamı, önümüzdeki günlerde bu güncellenmiş sürüme erişebilecek. Bazı kullanıcılar zaten bu yeni sürümü almış olabilir. Google Play Store’da, uygulamanın “Benim Uygulamalarım” bölümüne giderek ve ardından “Güncelle” butonuna tıklayarak güncellemeyi arayabilirsiniz.

Google, son birkaç yıl içinde Google Drive’a pek çok yeni özellik ekledi. Geçen yıl, katlanabilir telefonlar ve tabletler için Google Drive’ı, çok sütunlu bir kullanıcı arayüzü ve ekranın sol tarafında bir gezinme çubuğu aracılığıyla önemli ölçüde iyileştirdi. Ayrıca, uygulamaya Karanlık Mod ve bir belge tarayıcı özelliği de getirdi.

Bu güncelleme, kullanıcıların dosyalara daha hızlı ve sezgisel bir şekilde erişimini sağlama amacı taşıyor. Google Drive, kullanıcı dostu arayüzü ve zengin özellik seti ile, farklı işletim sistemleri arasında sorunsuz bir deneyim sunmaya devam ediyor. Google’ın bu son güncellemesiyle, Android kullanıcıları için Google Drive daha da kullanışlı bir hale geliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER