En yüksek donanımlara sahip MacBook Pro’nun maliyeti ne kadar oluyor?

Apple pazartesi günü M1 donanımlı yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarını duyurdu.  Güçlü çipleri, uyarlanabilir yenileme hızlı ekranları, bazı sevilen bağlantı noktalarının geri dönüşü ve daha fazlasıyla yeni modeller çok iyi nitelikli yükseltmeler gibi görünüyor. 14 inç MacBook Pro fiyatları 23 bin 499 TL’den ve 16 inç MacBook Pro fiyatları 28 bin 499 TL’den başlıyor. Peki, gerçekten en üst seviyede, eksiksiz donanıma sahip bir MacBook Pro’nun maliyeti ne kadar?

Daha büyük ekranı isteyeceğinizi varsayarak 16 inç MacBook Pro üzerinde bir konfigürasyon yapıyoruz. Tüm özellikleri aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • 10 çekirdekli CPU’ya, 32 çekirdekli GPU’ya ve 16 çekirdekli Neural Engine’a sahip Apple M1 Max çip
  • 64 GB birleşik bellek
  • 8 TB SSD depolama
  • 16 inç Liquid Retina XDR ekran
  • Üç adet Thunderbolt 4 bağlantı noktası, HDMI bağlantı noktası, SDXC kart yuvası, MagSafe 3 bağlantı noktası
  • 140 W USB-C Güç Adaptörü
  • Touch ID özellikli ve arkadan aydınlatmalı Magic Keyboard – Türkçe Q

apple macbook pro maliyeti

Apple’ın online mağazasına göre, bu modelin toplam satış fiyatı 68 bin 599 TL oluyor.

Bu arada çıkan yüksek maliyet, makine için herhangi bir yazılım satın almadan önceki kısımdır. Apple, MacBook Pro ödeme sayfasında Final Cut Pro (3.499,99 TL) ve Logic Pro’yu (2.299,99 TL) yazılımlarını satın alma imkanı da sağlıyor. Bunları da eklediğinizde toplam fiyat yaklaşık 74 bin 400 TL seviyesine çıkıyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun