EA Origin’in yerini alacak yeni PC uygulamasını indirmeye açtı

EA, Origin platformunun yerini almak üzere tasarlanan yeni PC uygulamasını geçen hafta sonuna girilirken indirmeye açtı. Şirketin konuyla ilgili blog yazısına göre bu yeni uygulama, otomatik oyun indirme ve arka plan güncellemeleri gibi özelliklerle “daha hızlı, daha güvenilir ve daha akıcı bir oyun deneyimi” sunmak üzere tasarlandı.

Şu anda Origin kullanan oyuncuların yakında geçiş yapmaya davet edilecekleri belirtiliyor. EA, “Davetinizi aldığınızda, önceden yüklenmiş oyunlar da dahil olmak üzere tüm oyunlarınız ve içeriğiniz hazır olacak ve EA uygulamasında sizi bekliyor olacak.” diyor. Kaydedilenler ve arkadaş listeleri de aktarılıyor. Ancak beklemek istemeyenler uygulamayı EA’nın web sitesinden hemen indirebilirler.

EA, iki yıldan biraz daha uzun bir zaman önce Origin’i yeni bir sürümle değiştireceğini duyurmuştu. Bu nedenle yeni uygulamanın gelmesi biraz uzun sürdü. EA daha önce, EA Access ve Origin Access hizmetlerini EA Play başlığı altında yeniden markalaştırmıştı. Origin markasından uzaklaşma yolunda yeni bir adım gelmiş oldu.

Yine de, Origin henüz tamamen ölmedi. Çünkü Mac sahipleri, oyunlarını oynamak için hâlâ Origin uygulamasını kullanmak zorunda kalacaklar. Bunun değişip değişmeyeceğine veya ne zaman değişebileceğine dair belirli bir takvim verilmedi, ancak EA’nın ayrı bir blog yazısında, işler geliştikçe, önümüzdeki aylarda paylaşılacak daha fazla bilginin olacağı belirtiliyor.