Dell UltraSharp 40 kavisli monitör ultra geniş ekran ve yüksek çözünürlük sunuyor

Dell, CES 2021 kapsamında yeni monitörlerini de gözler önüne çıkardı. Bu yeni monitörler arasından bir tanesi, Mac sahiplerinin ilgisini çekecek yeteneklere sahip. Söz konusu monitör Dell UltraSharp 40 adını taşıyor.

CES 2021 İnovasyon Ödülü’nün kazananlarından biri olan UltraSharp 40, dünyanın 5120 × 2160 piksel veya WUHD çözünürlüklü ilk kavisli 40 inç monitörü olma özelliğini taşıyor. Bu gerçek 5K çözünürlük olmasa da, 140 ppi seviyesinde bir görüntü sağlıyor. Söz konusu seviye de, 32 inç bir ekranda 4K çözünürlüğe denk geliyor. Ancak UltraSharp 40’ta yüzde 33 daha fazla görüntü alanı sunuluyor.

21:9 görüntü oranıyla UltraSharp 40, tek bir ekranda çok fazla görüntüleme alanı arayanlara çözünürlükten taviz vermeden istediklerine ulaşma imkanını veriyor. UltraSharp 40, LG’nin 2018 çıkışlı 34 inç büyüklüğündeki 5K2K monitörünün ardından 4K çözünürlük sunan ikinci ultra geniş monitörü olma özelliğini taşıyor.

Thunderbolt 3 girişi, UltraSharp 40’ın tek bir kabloyla uyumlu MacBook Pro’lara bağlanmasını mümkün kılıyor. Buna ek olarak, UltraSharp 40 ile MacBook Pro’nun pili de doldurulabiliyor. İki adet HDMI 2.0 girişi, bir adet DisplayPort 1.4 girişi, üç adet 10 Gbps USB-A girişi, bir USB-B girişi, bir Ethernet portu, 3.5 mm. ses jakı monitörün arkasında bulunuyor. 15W USB-C girişi ve 10 Gbps USB-A girişi de UltraSharp 40’ın altında yer alıyor.

Dell’den verilen bilgiye göre, UltraSharp 40 sRGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor. DCI-P3 renk aralığında ise kapsama alanı yüzde 98 seviyesinde. Maksimum parlaklığı 300 nit olan monitörde entegre 9W hoparlörler de mevcut. HDR desteğinin varlığı konusunda ise bilgi verilmiş değil.

Dell UltraSharp 40 ne zaman piyasaya çıkacak?

Dell UltraSharp 40’ın hedef kitlesinde kreatif profesyoneller, veri analistleri ve kod yazanlar bulunuyor. Resim içinde Resim modu sayesinde iki ekranı yan yana gösterebilen monitörde mavi ışığı azaltan bir mod da mevcut.

Dell UltraSharp 40, 28 Ocak’ta satışa sunulacak. Monitör ABD’de 2099 dolar karşılığında satılacak.

Galaxy Buds 2 kutu açma videosunda görüldü

Galaxy Buds 2 kablosuz kulaklık, Samsung'un gelecek hafta düzenleyeceği Unpacked etkinliğinde resmen gözler önüne çıkacak. Tanıtıma kısa bir süre kalmışken internete sızan kutu açma...

TikTok hikaye özelliğini test etmeye başladı

Twitter, Fleets adını verdiği hikaye özelliğinin fişini çekse de, bu format sosyal ağlar arasındaki popülaritesini koruyor. TikTok, The Verge sitesine gönderdiği e-postayla hikaye özelliğini...

Oppo yeni ekran altı kamera teknolojisini ve bir sonucunu sergiledi – Video

Oppo, ekran altı kamera teknolojisinin geldiği en son noktayı sergiledi. Şirket, teknolojinin en son sürümünde, ekranın bütünlüğünden ödün vermeden bir selfie kamerasının ekranın altına...

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...