PAYLAŞ

Google, sosyal medyada pazarlama üzerine çalışan başlangıç seviyesinde bir işletme olan Wildfire’ı bünyesine kattığını duyurdu. Dört yıllık bir geçmişe sahip olan Wildfire, kurulduğu günden bu yana müşterilerinin Facebook, Twitter ve Google+ gibi platformlardaki varlığının kaydını tutuyor. İki taraf da satın alma bedeline ilişkin bir açıklama yapmazken, AllThingsD’nin ulaştığı kaynaklar 250 milyon civarında bir meblağ karşılığında Google’ın Wildfire’ı satın aldığını dile getirdiler.

Wildfire’ın Google bünyesinde nasıl bir rol oynayacağı ise iki şirket açısından da henüz belirsiz durumda. Ancak, bu duruma ilişkin tahminde bulunmak pek de zor değil. Google’ın Wildfire’ın sosyal medya pazarlaması yönündeki çalışmalarını kendi yapısı içine yerleştirmek isteyeceği ve Wildfire’ın tecrübesi sayesinde mevcut hizmetlerini geliştireceği düşünülüyor. Wildfire tarafından yapılan açıklamada mevcut müşterilere verilen servis ve desteğin aynen devam edeceği belirtildi ve müşterilerden kendilerini güvende hissetmeleri istendi. Google’dan yapılan açıklamada ise Google ve Wildfire arasında kurulacak işbirliği ile daha iyi ve yeni içerik ile daha anlamlı temasların sağlanmasının hedeflendiği belirtildi. Wildfire’ın ilk etapta Google+’ın gelişim sürecine katkıda bulunması beklense izlenecek yol haritası halihazırda sadece Google ve Wildfire tarafından biliniyor.

İlgili >> AllThingsD, Wildfire, Google

Önceki HaberIve: Apple temel sıkıntılar nedeniyle iPhone'u rafa kaldırmanın eşiğinden döndü
Sonraki HaberApple ve Samsung arasındaki dava tüm hızıyla devam ediyor
1987 yılında Antalya'da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü tamamladıktan sonra Londra'da bulunan Roehampton Üniversitesi'nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

YORUM YOK

Comments are closed.