Xiaomi Redmi Note serisi dünya genelinde 300 milyondan fazla sattı

Xiaomi Redmi Note serisi telefonlarının Hindistan’daki toplam satış sayısının 72 milyon olduğunu kısa bir süre önce açıklamıştı. Şirket, serinin küresel satışlarının da 300 milyonu geçtiğini duyurdu. Xiaomi’den geçtiğimiz yıl yapılan paylaşımda Redmi Note serisinin küresel satış sayısının 240 milyonu geride bıraktığı belirtilmişti.

Redmi Note serisinin ilk üyesinin çıkışının üstünden sekiz yıl geçmiş durumda. Dünyanın en çok satan akıllı telefon serilerinden biri olan Redmi Note, Xiaomi’nin küresel akıllı telefon pazarında üçüncü sıraya yerleşmesine ciddi katkı sağlamıştı.

Redmi Note serisinin en büyük pazarı olan Hindistan’da ise Xiaomi uzun süredir birinci sırada yer alıyor. Bu tablonun ortaya çıkmasında en önemli faktörlerden birinin Redmi Note serisi olduğu rahatlıkla söylenebilir.

xiaomi redmi note

Xiaomi Redmi Note serisine Avrupa pazarında da güveniyor

Xiaomi Redmi Note serisini yeni telefonlarla genişletmeye devam ediyor. Avrupa’daki varlığını da kuvvetlendirmeye çalışan şirketin en önemli kozlarından birinin de Redmi Note serisi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun