Windows 11 Home yüklemek için internet bağlantısı ve Microsoft hesabı gerekecek

Microsoft perşembe günü Windows 11 tanıtımını gerçekleştirdi. Ve ortaya çıktı ki, giriş seviyesindeki Windows 11 Home sürümü bundan böyle kurulum sırasında bir internet bağlantısı ve bir Microsoft hesabı gerektirecek.

Daha önceki sürümlerde, bunun yerine, kurulum sırasında yerel bir hesap oluşturarak Microsoft hesabı girişi yapmamanıza izin veriyordu. Ancak şirket Windows 10’un daha sonraki sürümleriyle birlikte yerel hesapla kullanıcı girişi yapma seçeneğini bulmayı biraz daha zorlaştırmış ve kullanıcıları Microsoft Hesabı bilgileriyle giriş yapmaya yönlendirmişti. Windows 11 Home ile birlikte biraz daha ileri doğru adım atılıyor. Ancak kurulum sonrasında yerel bir hesap kullanmaya devam edebilirsiniz.

İnternet gereksinimi, Windows 10’daki birçok güncelleme gibi Windows 11 de büyük ölçüde Windows Update aracılığıyla dağıtılacağından mantıklı görünüyor. Sonuç olarak yeni sürümü PC’nize yüklemek için bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Microsoft, Windows 11 için minimum sistem gereksinimleri sayfasında, güncellemeleri yüklemek için makinenizde yeterli boş depolama alanına sahip olduğunuzdan emin olmanız gerektiğini belirtiyor.

Windows 11 için minimum donanım gereksinimleri, çift çekirdekli 64 bit CPU, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip bir bilgisayar olarak veriliyor. Mevcut Windows 10 kullanıcıları için bu, ücretsiz bir yükseltme olacak.

Microsoft internet bağlantısı ile ilgili gereksinimleri aşağıdaki gibi detaylandırıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Edge'in şifre yöneticisi şimdi mobil uygulamalara giriş için kullanılabiliyor

Windows 11 Home sürümünde, ilk kullanımda cihaz kurulumunu tamamlamak için internet bağlantısı ve bir Microsoft hesabı gerekir.

Windows 11 Home’da bir cihazı S modundan çıkarmak için de internet bağlantısı gerekir.

Tüm Windows 11 sürümlerinde güncelleştirmeleri yapmak ve bazı özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet bağlantısı gerekir.

Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)’i tanıttı

OnePlus kurucu ortağı Carl Pei liderliğindeki tüketici teknolojisi girişimi Nothing, ilk ürünü olan Ear (1) tam kablosuz kulaklıklarını resmen duyurdu. Nothing Ear 1 fiyatı...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın