Vivo X90 serisinin kamera sistemi için yeni bilgiler ortaya çıktı

google news abone ol

Vivo X90 serisinin kamera sistemiyle ilgili bazı detayları bir süre önce paylaşmıştı. Şirket hem kendi çalışmalarının hem de iş ortağı Zeiss’ın çalışmalarının sonucu olan özellikler konusunda bilgi vermiş, ancak en önemli detayları mümkün olduğunca saklı tutmuş ve kamera örnekleri paylaşmıştı.

Vivo’nun X90 serisinin kamera sistemi hakkında vermediği bilgiler, bir sızıntı sayesinde ortaya çıktı. Bu detaylar ultra geniş açılı kamera dışındaki sensörler hakkında önemli bilgiler veriyor. Bu noktada X90 Pro ve X90 Pro Plus arasındaki konfigürasyon farklarının henüz bilinmediğini belirtmekte fayda var.

X90 serisinde beklendiği gibi 1 inçlik bir sensör bulunacak. Burada bahsedilen sensörün Sony IMX989 olduğunu tahmin etmek pek zor değil. Bu sensör, Vivo’nun V2 görüntü sinyali işlemcisiyle desteklenecek. Söz konusu çipin varlığı, şirketin geçtiğimiz hafta yaptığı sunumda da doğrulanmıştı. Bu çip geleneksel görüntü sinyali işlemcisi tekniklerini modern yapay zekâ algoritmalarıyla birleştiriyor ve böylelikle son derece verimli çalışıyor.

Telefoto kamerada ise 64 megapiksel çözünürlüklü OmniVision OV64B sensör kullanılacak. 1/2 inç büyüklüğündeki sensör, dörtlü piksel birleştirme teknolojisine sahip. Odak mesafesi ise belirsizliğini koruyor.

Vivo X90 serisinde portre lens için 50 megapiksel çözünürlüklü bir sensörün tercih edebileceği belirtiliyor. Burada tercihin Sony IMX758 olabileceği söyleniyor.

Vivo X90 serisinde Dolby Vision desteğinin bulunacağı biliniyor. Bu destek hem görüntü kaydında hem çekilen görüntüleri izlemede hem de düzenlemede geçerli olacak. Serinin aralık ayında resmiyet kazanması bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR