UberEats yemek teslimat servisi önümüzdeki mart ayında faaliyete geçebilir

ubereats

Uber, kendisini bir ulaşım servisi olmaktan çıkarıp faaliyet alanı daha geniş bir şirkete dönüştürecek önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, UberEats adını taşıyan yemek teslim servisi ve uygulama, önümüzdeki mart ayının sonlarında ABD’deki 10 şehirde faaliyete geçecek.

Yemek teslimat servisi, şirketin Uber uygulamasından bu yana hazırladığı ilk bağımsız uygulama olma niteliğini taşıyor. The Wall Street Journal’ın haberinde, servisin geçtiğimiz ay Kanada’nın Toronto şehrinde test edildiği belirtiliyor.

Uber, geçtiğimiz yıl bazı şehirlerde öğle yemeği teslimat servisi sunmaya başlamıştı. UberEats, söz konusu servisin genişletilmiş bir versiyonu olma niteliğini taşıyor. Şirket, 1 milyondan fazla sürücüyü barındıran ağıyla üyelerine yemek teslimatı gerçekleştirecek. Uber, daha önce New York ve Washington DC gibi ABD şehirlerinde de çeşitli lojistik servislerine yönelik denemeler yapmıştı.

UberEats ABD’de ilk olarak Los Angeles, Chicago, New York, Austin, Washington DC, San Francisco, Atlanta, Houston, Seattle ve Dallas’ta faaliyete geçecek. 10 dakikanın altında bir sürede öğle yemeği ulaştırma taahhüdü veren servis de kullanımda olacak, ancak UberEats Instant olarak yeniden adlandırılacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...