Twitter Direkt Mesaj isteklerini filtrelemeyi kolaylaştırıyor

twitter direkt mesajTwitter Direkt Mesaj sekmesi üzerinden fazlasıyla mesaj alan ve bunları yanıtlamak için yeterli zamanı olmayan kullanıcılar için yeni bir özellik geliştirdi. Bir filtreleme aracı olan bu yeni özellik sayesinde takip edilmeyen kişilerden gelen mesaj isteklerini filtrelemek kolaylaşacak.

Twitter’ın Direkt Mesaj bölümünde hâli hazırda Gelen Kutusu ve İstekler adını taşıyan iki sekme yer alıyor. Gelen Kutusu’nda takip edilen Twitter hesaplarından gelen mesajlar bulunuyor. Diğer sekmede ise takip edilmeyen Twitter hesaplarından gelen mesajlar listeleniyor.

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre, bundan böyle “düşük kaliteli” mesaj istekleri de iOS ve Android uygulamalarında otomatik olarak filtrelenecek. Kullanıcılar tarafından devredışı bırakılabilecek ve yeniden aktif hâle getirilebilecek filtre ile Twitter’ın “düşük kaliteli” olarak değerlendirdiği sohbet talepleri de gizlenecek.

Söz konusu taleplere ilişkin bildirimler kullanıcılara gösterilmeyecek. Buna ek olarak, bu mesajlar Direkt Mesaj sekmesinin İstekler sekmesinde de listelenmeyecek. Filtre devredışı bırakıldığında ise filtreye takılan tüm mesaj istekleri, İstekler sekmesinde kullanıcıların karşısına çıkacak.

Twitter Direkt Mesaj özelliğinde yaptığı bu değişiklikle kullanıcıların görmek istemeyeceğini düşündüğü taleplere maruz kalmamasını hedefliyor. Ancak pek çok Twitter kullanıcısının tüm iletişim taleplerini görmeyi istediğini göz önüne alınınca bu filtrenin ne kadar işler olacağı merak ediliyor.

iPhone 13 serisi Sinematik mod ile profesyonel kamera cebe girecek

Salı akşamı gerçekleştirilen iPhone 13 tanıtım etkinliğinde Apple, çok yakında piyasaya çıkacak tüm iPhone'lar için ilginç bir yeni özellik duyurdu. Bu özellik Sinematik mod...

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın