Tesla elektrikli kamyonu Semi için tam kapasite üretime hazır

Tesla, Semi adını taşıyan elektrikli kamyonunun duyurusunu 2017’nin sonlarında yapmıştı. O günden bu yana zaman zaman Semi’yi kamuoyu önünde parlatan Tesla CEO’su Elon Musk, sonunda kamyonun büyük ölçekli üretimine hazır olduklarını açıkladı. Musk, duyuruyu şirket çalışanlarına gönderdiği e-postayla yaptı.

CNBC’de yer alan habere göre, Musk e-postada şu ifadeleri kullandı: “Tesla Semi’nin büyük hacimli üretimine başlama zamanı geldi. Şimdiye kadar yürüttüğümüz sınırlı üretim sayesinde tasarımın pek çok noktasını geliştirebildik.”

Gönderilen e-postaya göre, elektrikli kamyonun bataryası ve yürüyen aksamı Tesla’nın Nevada’daki fabrikasında yapılacak. Diğer çalışmaların başka eyaletlerde yürütüleceğini belirten Musk, bu eyaletlerin hangileri olacağı konusunda ise bilgi vermedi.

Tesla’dan geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamada, Semi’nin çıkışının 2021’e ertelendiği açıklanmıştı. Şirket, ilk etapta kendisine hedef olarak 2019’u seçmişti. İlk hedefini tutturamayan Tesla, üretime başlayarak 2021 hedefini tutturabileceği konusunda umut verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla Model 3 geçtiğimiz ay Avrupa'da en çok satan otomobil oldu

Tesla Semi, alanında rakipsiz olmayacak. Nikola isimli şirket de hem elektrikli hem de hidrojenle çalışan kamyonlar üretiyor. Reuters’in haberinde, Musk’ın Semi ile ilgili e-postasının Nikola’nın hisselerinin NASDAQ’ta işlem görmeye başlamasından ve kısa süre içinde büyük değer kazanmasının ardından ortaya çıkmasına dikkat çekiliyor.

Elektronik ihtiyaçlarınız için işin uzmanı MediaMarkt’tan dikkat çekici fırsatlar

Elektronikte aradığınız güven işin uzmanı MediaMarkt'ta! Elektronik ihtiyaçlarınız için yanlış yerlere bakmayın, keyfinize bakın, zaman kaybetmeyin. 25 binden fazla ürün çeşidiyle elektronikte aradığınız güveni...

Sony Xperia Pro-I en gelişmiş kamera deneyimini telefona taşıyor

Sony, Xperia Pro-I adını taşıyan en yeni telefonunu gözler önüne çıkardı. Telefonun adındaki I harfi İngilizcede "görüntü" anlamına gelen "image" kelimesini temsil ediyor. Xperia...

Vodafone Her Şey Yanımda ile e-ticarette zirveyi hedefliyor

Vodafone, dört yıl önce hayata geçirdiği Yanıma uygulaması kapsamındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Tüm kategorilerde hizmet veren Her Şey Yanımda isimli çevrimiçi alışveriş...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun