Teknoloji

Microsoft SwiftKey’in iOS versiyonunu sonlandırıyor

swiftkey ios

Microsoft, SwiftKey klavye uygulamasının iOS versiyonunu 5 Ekim’de Apple App Store’dan kaldıracağını ve bu uygulamaya sunduğu desteği sonlandıracağını açıkladı. Eğer iPhone’unuza SwiftKey’i indirdiyseniz, onu cihazınızdan kaldırmadığınız sürece kullanmaya devam edebilirsiniz.

The Verge sitesine bir açıklama gönderen SwiftKey ürün yönetimi direktörü Chris Wolfe, “Microsoft, SwiftKey Android’in yanı sıra Windows dokunmatik klavyeye güç veren temel teknolojiyi desteklemeye devam edecek.” dedi. “SwiftKey iOS yüklü olan müşteriler için, bu uygulama, elle kaldırılana veya kullanıcı yeni bir cihaz alana kadar çalışmaya devam edecek.”

iOS’ta SwiftKey’i sonlandırma adımı, aylarca süren ve görünüşte çözülemeyen kullanıcı şikayetlerinin ardından geldi. Bunun da ötesinde, kullanıcılar Microsoft’un iOS’ta SwiftKey uygulamasını bir yılı aşkın süredir güncellemediğini fark ettiler ve bu da uygulamanın sessizce durdurulup durdurulmadığı konusunda şüphe uyandırmıştı.

Microsoft’un neden iPhone’larda SwiftKey desteğini sonlandırmaya karar verdiği belirsizliğini koruyor. SwiftKey, Microsoft’un uygulamayı satın almasından iki yıl önce, 2014’ten beri iOS’te kullanılmaktadır. Android’de hâlâ kullanılabilir ve tam olarak desteklenmeye devam ediyor. Microsoft da düzenli olarak güncellemeler sunuyor. Geçen yıl SwiftKey, uygulamayı kullanan Windows ve Android cihazlar arasında kopyalama panosu senkronizasyonu getirmişti, ancak o sırada “kopyalanan metinleri veya diğer içerikleri iOS ile senkronize etmenin mümkün olmadığını” söylemişti. Şimdi, bunun nedenini iyi şekilde anlıyoruz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER