Steve Jobs’un BMW Z8’i açık artırmayla satılacak

google news abone ol

steve jobs bmw z8Apple CEO’su Steve Jobs, ölümünün üzerinden altı yıl geçmesine rağmen dünyanın en etkileyici figürlerinden biri olmayı sürdürüyor. Bu da Jobs’un dokunduğu her şeyin hâlâ büyük bir değer taşımasını sağlıyor. Eski Apple CEO’suna ait olan 400 beygir gücündeki BMW Z8’in açık artırmaya çıkması da bu ilginin bir göstergesi olarak nitelenebilir. Önümüzdeki ay New York’ta bulunan Sotheby’s müzayede evi tarafından gerçekleştirilecek açık artırmada otomobil için 300 ila 400 bin dolar ödenmesi öngörülüyor.

Sotheby’s otomobilin Jobs’a ait olduğunu gösteren çok sayıda belgenin bulunduğunu belirtmeyi de ihmal etmedi. Üzerinde Jobs’un adresinin yazdığı ve Kaliforniya’daki araç sahiplerine verilen “pembe kağıt” da söz konusu belgeler arasında yer alıyor.

Steve Jobs'un BMW Z8'i açık artırmayla satılacakMüzayede evi, Jobs’un söz konusu otomobili almaya nasıl ikna olduğu konusunda da bazı bilgiler paylaştı. Oracle’ın CEO’su Larry Ellison’ın Jobs’u otomobili alma konusunda teşvik ettiği belirtilirken, Ellison’ın otomobil için “modern otomotiv mühendisliğinin ve ergonomisinin en iyi örneği” tanımlamasını kullandığı ifade edildi.

Sotheby’s tarafından verilen bilgilere göre, BMW Z8 1 Nisan 2000’de üretildi. Otomobil aynı yılın ekim ayında Apple’ın efsanevi CEO’suna teslim edildi. Jobs, otomobili 2003’te şimdiki sahibine sattı.

17 yaşındaki otomobilin henüz 25 bin kilometreyi aşmamış olması da dikkat çekiyor. Sotheby’s otomobilin yılda 1000 kilometreden az yol kat etmiş olmasının altını çiziyor. Otomobilin “temiz” vaziyette olduğu da vurgulanıyor.

Steve Jobs'un BMW Z8'i açık artırmayla satılacakGümüş renkli otomobilde çok sayıda aksesuar da bulunuyor. BMW markasını taşıyan ancak Motorola tarafından üretilen araç telefonu da söz konusu aksesuarlar arasında yer alıyor. Otomobilin JOBS Z8 yazılı plakasının ise mevcut sahibi tarafından alındığı belirtildi.

Steve Jobs sınırlı sayıda üretilen BMW Z8’lerden birinin sahibi olmuştu

BMW, 1999 ve 2003 arasında 5 bin 700’den biraz fazla sayıda Z8 üretmişti Apple’ın efsanevi CEO’su Steve Jobs da bu araçlardan birinin ilk sahibi olmuştu. Normal bir BMW Z8, ABD’de ikinci el pazarında 165 bin ila 200 bin dolar karşılığında satılıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

Elon Musk ve Apple arasındaki gerilim bir tweet ile açığa çıktı

Elon Musk, Apple'ın bilinmeyen nedenlerle Twitter'ı iOS App Store'da "kısıtlamakla" tehdit ettiğini iddia ediyor. Bu, Musk'ın Apple'ın platformda "reklamları büyük ölçüde durdurduğunu" söylediği bir...

ÖNE ÇIKANLAR