Teknoblog Manşetler Sony PS Vita’nın Türkiye fiyatları belli oldu, ön siparişler alınmaya başlandı

Sony PS Vita’nın Türkiye fiyatları belli oldu, ön siparişler alınmaya başlandı

p1010028_tb

Sony’nin yeni nesil taşınabilir oyun konsolu PlayStation Vita için geri sayım sürüyor. 22 Şubatta Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Avustralya ve Kuzey Amerika’yla aynı anda Türkiye’de de piyasaya çıkacak olan PS Vita için ön siparişler alınmaya başlandı. Sony’nin 5 inç’lik dokunmatik OLED ekranlı, dokunmatik arka yüzeyli, çift analog kontrollü ve kameralı bu oyun konsolu 3G/Wi-Fi ve Wi-Fi olmak üzere iki ayrı şekilde satılacak.

PS Vita’nın 3G/Wi-Fi modeli için tavsiye edilen satış fiyatı 959 TL. Kristal siyah renkli bu modelin siparişini verenlere Uncharted: Golden Abyss oyunu hediye edilecek. Wi-Fi destekli kristal siyah modelin siparişini verenler ise 799 TL karşılığındaki konsolla birlikte ModNation Racers Road Trip oyununa da sahip olacak. Sony PS Vita’yı geçtiğimiz ay İstanbul’da düzenlenen GameX 2011’de inceleme fırsatı bulmuştuk. Sony PS Vita’ya hızlı bakış konulu yazımızda bu konsolla ilgili ilk izlenimlerimizi bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ

PlayStationVita için ön siparişler başladı

Sony, 22 Şubat’ta Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Avustralya ve Kuzey Amerika’da aynı anda satışa çıkaracağı, yeni nesil taşınabilir oyun konsolu PlayStationVita (PS Vita) için ön sipariş taleplerini toplamaya başladı. Büyük sürpriz kapsamında oyuncuların hayatlarını parmak uçlarına getiren PS Vita’nın 3G/Wi-Fi modelini ön sipariş ile talep edenlere Uncharted: Golden Abyss, Wi-Fi modelini isteyenlere ise ModNation Racers: Road Trip oyunu hediye ediliyor.

(27.01.2012 – İstanbul) – Türkiye oyun pazarının yüzde 83’lük pazar payı ile tartışmasız lideri Sony, 22 Şubat 2012 tarihinde, Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Avustralya ve Kuzey Amerika’da eş zamanlı olarak pazara sunacağı, merakla beklenen yeni oyun konsolu PS Vita için ön sipariş almaya başladı. Oyun tutkunlarına, diledikleri her zaman ve her yerde taşınabilir oyun deneyimleri sağlayan PS Vita’nın, 959 TL tavsiye satış fiyatı ile sunulan 3G/Wi-Fi kristal siyahı modelinin ön siparişini verenlere Uncharted: Golden Abyss oyunu hediye ediliyor. 799 TL tavsiye satış fiyatı olan Wi-Fi kristal siyahı modeli ise ön sipariş kampanyası kapsamında ModNation Racers Road Trip oyunu hediyesi ile sunuluyor.

Sınırsız interaktif eğlence, her zaman her yerde

PS Vita, her zaman her yerde sınırsız interaktif eğlence sağlıyor. Nefis 5″ OLED dokunmatik ekranı, dokunmatik arka yüzeyi, çift analog kontrolü, hareket sensörleri, çift kamerası, devrim niteliğinde yenilikler içeren kullanıcı ara yüzü ile ek 3G ve Wi-Fi desteğini içeren eşsiz bir özellik seti yoluyla PS Vita zengin bir oyun deneyim sunuyor. PlayStation’ın derin, üç boyutlu oyun deneyimi mirasını güçlendiren PS Vita sistemi, oyun oynamak için ve oyuncunun etrafındaki dünyaya sosyal olarak bağlanması için yeni yollar getiriyor.

Sosyal ağ ve uygulamalar da PS Vita’da

PS Vita, her iki modelinde de kullanıcıları daha zengin taşınabilir oyun deneyimlerine davet ediyor. Oyuncular, PS Vita uygulamaları sayesinde arkadaşlarının ve diğer oyuncuların oluşturduğu dünyaya bağlanıyor, onlarla birlikte oyun oynuyor. PS Vita, ayrıca Facebook, Foursquare, Skype ve Twitter gibi çeşitli sosyal ağ ve iletişim servislerinin uygulamalarını indirme ve kullanma fırsatı sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Sony MWC 2018 etkinliğini 26 Şubat'ta gerçekleştirecek

2 YORUM

  1. Bu ön sipariş fiyatları olması lazım cihazlar sadece cihaz çıkınca tabi

    WİFİ li sürüm 749 TL
    3G+WİFİ 899 TL

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz