Sony PlayStation VR2 başlığının neye benzediğini en sonunda paylaştı

google news abone ol

Sony, yeni nesil PlayStation VR2 başlığının tasarımını en sonunda gösterdi. Şirket Şubat 2021’de bu aksesuarı duyurduktan ve geçen mart ayında kumanda cihazlarını sergiledikten sonra, ocak ayında da bunun PlayStation VR2 olarak adlandırılacağını doğrulamıştı.

Yeni tasarım, PlayStation 5’e benzer şekilde beyaz-siyah renk düzenine sahip. Şirket, iki ürünün birbirleri için düşünülerek tasarlandığını söylüyor. İlk PS VR ile benzer biçimde geniş tasarıma sahip olsa da, yeni model bir lens ayar kadranı, yeni bir havalandırma tasarımı ve ağırlıkta hafif bir azalma da dahil olmak üzere birkaç iyileştirme getiriyor. PlayStation 5’e ve DualSense kumandasına benzer şekilde PS VR2, başlığın ön ve arka bantlarında gizlenmiş küçük dokulu PlayStation simgelerine sahiptir.

İlk PSVR çıkalı beş yıldan fazla oldu ve kesinlikle bu aksesuarın yeni bir versiyonunun gelmesi gerekiyordu. Aslında orijinal başlığı da PS5 ile kullanmak mümkün, ancak bunun için özel bir adaptör kullanmanız gerekir. Ayrıca Sony, PlayStation Plus üyelerine ücretsiz VR oyunları vermek gibi, PS5 ile uyumlu güncellenmiş bir başlık henüz çıkmadan garip olan başka VR hamleleri de yapıyor.

playstation vr2
Başlık; dokunsal geri bildirim, göz izleme, 4K HDR, 90/120Hz kare hızları, foveated rendering ve 110 derecelik görüş alanını destekliyor. Tek bir USB-C kablosuyla PS5’e bağlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi'ye yaptı

Bugünkü açıklama PlayStation VR2 ile ilgili en büyük bilinmeyeni ortaya çıkarmış olsa da, Sony’nin daha açıklamasını beklediğimiz; fiyat ve çıkış tarihinin de aralarında olduğu birçok detay bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR