Sony PlayStation VR2 ismini doğruladı, yeni Horizon oyununu duyurdu

google news abone ol

Sony CES 2022 kapsamında düzenlediği etkinlikte yeni sanal gerçeklik başlığının PlayStation VR2 adını taşıyacağını doğruladı. Şirket, PlayStation 5 logosunu da bundan iki yıl önce CES 2020’de gerçekleştirdiği etkinlikte gözler önüne çıkarmıştı.

Sony yeni sanal gerçeklik başlığının neye benzeyeceğini henüz göstermedi. Ancak teknik özellikler şimdiden kısmen de olsa biliniyor. PS VR2, tahmin edilebileceği üzere, PS5 ile birlikte çalışacak. Sony Sense adını taşıyan kontrol kumandasının detaylarını ise mart ayında paylaşmıştı.

Başlıkta dokunsal geri bildirim, göz takibi, 4K HDR desteği, 90/120 Hz yenileme hızları, 110 derece görüş açısı ve PS5’e USB-C girişi üzerinden bağlanma gizi özellikler de PS5 VR’a dair bilinenler arasında yer alıyor.

Sony PlayStation VR2 isminin yanı sıra bu cihazda oyuncularla buluşacak olan Horizon Call of the Mountain’ı duyurdu. Call of the Mountain, Sony’nin 2022’deki en önemli oyunlarından biri olan Horizon Forbidden West’i takip edecek. Şu an için PS VR2’nin ve Horizon Call of the Mountain’ın çıkış tarihi konusunda net bir bilgi verilmiş değil.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR