Teknoblog Görüntü Samsung ve Panasonic’in uyumsuz aktif 3D gözlükleri aynı teknolojiyi kullanıyormuş

Samsung ve Panasonic’in uyumsuz aktif 3D gözlükleri aynı teknolojiyi kullanıyormuş

Samsung’un 3DTV’lerinde kullanmış olduğu aktif gözlükler Panasonic’inkilerle aynı teknolojiye dayanıyor. Ancak her iki şirketin de aynı teknolojiyi kullanıyor olması, bir 3DTV için alınan aktif gözlüğün diğer 3DTV’de kullanılabileceği anlamına gelmiyor.

Her iki şirket de aynı teknolojiyi farklı yöntemlerle uyguladıkları için uyumsuzluğun ortaya çıkmasına sebep oluyorlar. Eğer Samsung 3DTV için aldığınız gözlüğü ters çevirip gözünüze takmayı becerebilirseniz, o zaman bu gözlüğü Panasonic 3DTV’de de kullanabilirsiniz. Samsung’un Ar-Ge yöneticisi Simon Lee bu problemin yakın zamanda çözüme kavuşacağını, üreticilerin en erken gelecek sene ortak bir aktif gözlük standardı üzerinde buluşacağına inandığını söyledi. Bu, 3DTV ve aktif gözlük satın almak için bir süre daha beklemenin iyi olacağı anlamına mı geliyor?

İlgili – Home Cinema Choice

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Samsung Galaxy S9 kutusu gelişmiş kamera yeteneklerini işaret ediyor

4 YORUM

 1. Merhaba, her 3D TV gözlük kendi televizyonuyla uyumludur. Gözlüğün belirli bir açıda veya ters tutularak kullanılması farklı bir televizyonda başarılı sonuç vermemektedir.
  Marjinal Porter Novelli- Panasonic Elektronik A.Ş. marka ekibi adına Gamze Ersoy

  • Gamze Hanım,

   Yazının yer altında kaynakta bahsettiğimiz çözümün çalıştığı söylenmiş. Ben onların yalancısıyım. Yine de, Panasonic adına böyle bir açıklama yaptığınız için çok teşekkür ederim.

 2. Merhaba;
  30 kişiye aynı anda aktif gözlüklerle 3D yayın izletmek istiyorum. Ama 3D projeksiyon cihazıyla. Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz??

 3. Gamze ersoy açıklamasında her 3d tv gözlük kendi televizyonuyla uyumludur demiş. Ancak yanlış anlaşılmasın bu arkadaşlar. Samsung tv olarak C serisi TV lerin 3d gözlüğü ile D serisi TV lerde 3d İzlenemiyor. Ona göre gözlüğünüzü satın alınız. Örneğin Samsung C serisi için ssg-2100,2200, D serisi gözlükler için ssg-3100,3300,3700 gözlükler kullanılmalıdır.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz