Samsung ve Olympus birlikte akıllı telefon kamerası geliştirebilir

Samsung akıllı telefon kameralarını geliştirmek için sürekli şekilde çalışmaya devam ediyor. Şirket son birkaç yıldır amiral gemisi telefonlarında daha fazla kamera lensine yer verirken, yüksek zum kapasitesi sunuyor. İddiaya göre, Samsung kamera teknolojisini geliştirmek için Olympus ile görüşüyor.

İki şirket arasındaki görüşmeler birkaç kaynak tarafından gündeme getirilirken; Samsung’a dair isabetli öngörüleriyle bilinen Tom’s Guide sitesinin de haberi paylaşması, doğru olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Samsung’un özellikle amiral gemisi telefonlarının kameraları oldukça kuvvetli. Ancak akıllı telefon üreticileri için kameranın altına ünlü bir markanın adını yazmak da etkili olabiliyor. OnePlus bu doğrultuda Hasselblad ile iş birliği yaparken, Huawei uzun bir süredir Leica ile birlikte çalışıyor.

Bu iş birliğinin sadece reklam amaçlı olmadığını belirtmek gerekiyor. Olympus’un fotoğraf makinelerindeki uzmanlığı sayesinde Samsung’un akıllı telefonlarıyla çok daha gerçek kareler yakalanabilir. Buna ek olarak, ince ayarlar konusunda da daha fazla seçenek sunulabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Tab A7 Lite Google Play Console'da boy gösterdi

Samsung ve Olympus arasındaki görüşmelerin ne aşamada olduğu henüz bilinmiyor. Tarafların anlaşması durumunda iş birliğinin ilk meyvelerinin 2022’de görülmesi sürpriz olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...