Patreon Lens ile içerik sahipleri ve destekçilerini yakınlaştırıyor

patreon lensPatreon Lens adını verdiği yeni özelliğini geçtiğimiz yıl duyurmuştu. Lens, duyurudan yaklaşık 8 ay sonra faaliyete geçti. Snapchat’in hikaye özelliğini hatırlatan bir platform olan Lens, içerik oluşturucularına fotoğraf ve videolarını destekçileriyle paylaşma imkanını sunuyor.

İlk etapta ayrı bir servis olarak kısıtlı katılımla bir beta testinden geçen Lens, Patreon’un mobil uygulamasında yerini aldı. Patreon kullanan içerik oluşturucularının telefonları üzerinden Lens’e yükledikleri fotoğraf ve videolar, 24 saat sonra otomatik olarak kaybolacak. Telefonunda Patreon uygulaması bulunanlar, destekledikleri kişilerin paylaşımlarından bir bildirimle haberdar edilecek.

Patreon’u kullanan pek çok içerik oluşturucusu, çalışmalarını destekçileriyle çeşiti yollarla paylaşıyor. Lens, bu paylaşımı YouTube ve Discord gibi mecraları kullanmayan içerik sahipleri için de kolaylaştırıyor.

Patreon’un iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Brent Horowitz, Lens ile içerik oluşturan kreatif kişilerin destekçilerine çalışmalarının perde arkasını gösterebileceklerini belirtti ve bunun çok değerli bir armağan olduğunu dile getirdi. Horowitz, Lens’in kreatif süreci paylaşmanın en kolay yollarından biri olduğunun altını çizdi.

Yapılan paylaşımların kaybolması da, içerik oluşturucularının paylaşımları için ekstra bir çaba sarfetmemesi amacına hizmet ediyor. Patreon böylelikle dikkatin kreatif sürecin dışına çıkmamasının amaçlandığının altını çiziyor.

Patreon Lens ile fotoğraf ve video paylaşımı servislerine rakip olmayı amaçlamıyor

Patreon Lens ile fotoğraf ve video paylaşımı servisleri konusunda mevcut servislere rakip olmak gibi bir amaç gütmüyor. Brent Horowitz de yaptığı açıklamada bu durumun altını çizdi. Lens, şu an için Patreon’un kreatif kitlesinin destekçileriyle etkileşimini kolaylaştıracak bir araç niteliği taşıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...